S uvoľňovaním opatrení prináša Hrad Beckov svojim návštevníkom ďalšie novinky.

Počas najbližšieho víkendu (6. a 7. júna) sa môžu tešiť na hradné hospodárstvo. Okrem rôznych druhov zvierat a jazdy na poníkovi pripravili aj kováčsku dielňu a prezentáciu ďalších remesiel – hrnčiarstvo, včelárstvo, výroba z cínu, šperkárstvo, sviečkárstvo.

Lákadlom je tiež slávny drak Blundus, ktorý stráži hradnú studňu. Na dolnom hrade potešia chuťové poháriky detičiek napríklad skvelé oriešky v karameli. Rodičia môžu ochutnať netradičné ovocné vína u Ovocinára zo Skalice.

Pripravená je aj výstava s názvom Erbovné beštie, kde návštevníci stretnú s Blundusovým dračím kamarátom, kentaurom, baziliškom, ale aj s morskou pannou alebo bájnym okrídleným koňom Pegasom

Tí, ktorí minulý víkend nestihli program s názvom Šašo Becko deťom, nemusia byť sklamaní. Podujatia na Hrade Beckov zopakujú aj 6. a 7. júna. Šašova čarovná truhlica plná sladkých prekvapení je už pripravená a Becko sa s deťmi určite rád podelí o svoj poklad. Budú však musieť splniť niekoľko úloh.

Hrad je pre verejnosť otvorený od 9:00 do 18:00 h. Je však potrebné dodržiavať nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR – mať prekryté horné dýchacie cesty, dodržiavať rozostupy a dezinfikovať si ruky.

Zdroj: Tlačová správa – Hrad Beckov

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972