Výstavu s názvom Voda je život otvorili v Mestskej knižnici mesta Piešťany od 1. septembra 2015. Interaktívny projekt, ktorý bude prebiehať až do 30. septembra je určený pre deti a mládež, ale aj pre laickú i odbornú verejnosť.

voda1Okrem lektorských sprievodov k výstave, doplnených aj o rôzne aktivity, hry, kvízy a zábavné úlohy, pripravila knižnica pre deti materských a základných škôl aj vlastné literárno-výtvarné workshopy s knižkami, ktoré sú venované tematike vody, ako sú povesti o slovenských riekach, príbehy o vodníkoch, či pokusy s vodou alebo divadelné predstavenie O suchej vode, určené najmenším.

 

Výstava približuje nenahraditeľný význam vody pre život v rôznych tematických celkoch, akými sú napríklad voda v prírode, ochrana vody, vodné rastliny a živočíchy, klimatické zmeny, globálne problémy, znečisťovanie vody či zdroje pitnej vody.

 

 

 

 

voda4Autormi koncepcie výstavy sú Slovenská agentúra životného prostredia, Inštitút aplikovanej ekológie Daphne a Výskumný ústav vodného hospodárstva.


voda2
Piešťanská knižnica v minulosti už predstavila podobné úspešné vzdelávacie projekty, ako napríklad výstavu Svetový supermarket s podtitulom Svet v nákupnom košíku, či výstavu Internetové deti, zameranú na prevenciu pred nástrahami informačných technológií.

Zdroj: Tlačová správa MsK

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972