KultúraSúťaž

V Dome umenia vystúpi Preßburger Klezmer Band. Hrajte o vstupenky

By 25. júna 2013No Comments

Koncertný program s názvom Tanz mit mir zaznie v Malej sále Domu umenia už v stredu 26. júna o 19.00 h. Preßburger Klezmer Band v ňom predstaví hudbu a tanec Židov zo slovenska, zaznejú aj piesne a tance, ktoré našli odraz v slovenskom folklóre.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=dcwesEgqtDU[/youtube]

Jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň najlepšie hodnotenou skupinou svojho zamerania na území bývalého Československa. Jej energický hudobný „kokteil“ je podmanivo namiešaný zo židovskej, z balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, rock, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music.

Skupina od svojho vzniku absolvovala množstvo rozmanitých vystúpení nielen na Slovensku, ale aj v Európe i zámorí, počnúc multižánrovými hudobnými festivalmi, cez koncerty v kluboch a v klasických hudobných sálach, komornými vystúpeniami až po zábavy na plesoch, oslavách a firemných eventoch. Vystúpenia kapely prinášajú podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, angličtine a balkánskych jazykoch. Vyjadrujú aj strhujúcu emotívnosť a tanečnosť klezmerovej hudby. Preßburger Klezmer Band má na konte päť albumov a mnoho úspešných spoluprác na filmových, divadelných a iných projektoch.

Ak chcete ísť na Preßburger Klezmer Band zdarma, zapojte sa do súťaže o dve vstupenky. Stačí odpoveď na otázku: Čo znamená v preklade Tanz mit mir? Správne odpovede posielajte na adresu sutaz@pnky.sk do dnešnej polnoci. Zajtra dopoludnia z nich vyžrebujeme jedného výhercu. 

-red-

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972