Connect with us

Kultúra

V Dome umenia dnes Saxophone Syncopators

Published

on

Saxophone Syncopators je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa špecializuje najmä na autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny.

Aranžmány týchto skladieb pochádzajú z rokov 1910 až 1920, kedy saxofón ako hudobný nástroj zažíval svoj najväčší vývoj, a stal sa veľkou inšpiráciou pre interprétov aj pre hudobných skladateľov.

Saxophone Syncopators hrajú najstarší ragtime a hot jazz z rokov 1912 – 1920 v originálnych úpravách pre saxofónové kvarteto po vzore saxofónových ansámblov, ktoré v týchto časoch existovali, ako napr.Six Brown Brothers, Columbia Saxophone Sextette, The Missouri Entertainers, Joe Thomas Saxotette, Hollis Saxophone Quintet. Na dosiahnutie čo najvernejšieho a najautentickejšieho zvuku používajú Saxophone Syncopators originálne dobové nástroje z 20-tych rokov minulého storočia. Okrem toho sa členovia Saxophone Syncopators venujú aj interpretácii skladieb tzv. vážnej hudby, ktoré v tomto období pre toto obsadenie boli skomponované.

Advertisement
Hello GPT

Obsadenie Saxophone Syncopators:
Pavol Hoďa – soprán/alt/c-melody saxofón
Frederika Babuliaková – alt saxofón
Ján Gašpárek – tenor saxofón
Ladislav Fanzowitz – barytón saxofón, aranžmány

Koncert sa koná vo štvrtok 16. augusta 2018 v Malej sále Domu umenia Piešťany (Galéria) o 19.00 h.

Advertisement
Hello GPT

Počas večera si môžete prezrieť i výtvarnú expozíciu UMENIE V PARKU 2019 – obrazy, sochy, plastiky. Výstava je súčasťou doznievajúceho 63. music festivalu Piešťany a zrealizovaná bola v spolupráci s Balneologickým múzeom Piešťany.

Ďalšie expozície, ktoré si ešte môžete pozrieť do 31.8.

Advertisement
Hello GPT

Posolstvo krásy – Katarína Krajčovičová – výstava fotografií

Ľúdové hudobné nástroje zo zbierky Kornela Duffeka

Advertisement
Hello GPT

TS Foto:  www.saxophonesyncopators.com

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články