Kultúra

Týždeň slovenských knižníc: besedy, výstavy aj divadlo

By 23. marca 2012No Comments

Zábudlivci majú amnestiu na pokuty a hrdinov aj autorov kníh pre deti i dospelých bude možné stretnúť osobne. Týždeň slovenských knižníc začína v pondelok 26. marca.

[singlepic id=27195 w=320 h=240 float=right]Jeho motto znie „Knižnice pre všetkých“. Tá piešťanská pripravila pre svojich návštevníkov besedy, výstavy aj divadelné predstavenie.

Utorkové dopoludnie (27. marca) bude patriť deťom. So spisovateľkou Toňou Revajovou sa porozprávajú o jej novej knihe Johanka v Zapadáčiku. O 17.30 h navštívia knižnicu Ján Štrasser a Adela Banášová. V rámci cyklu Listovanie v Človekopise budú prezentovať knihu rozhovorov s názvom Tri.

V stredu 10.00 h čaká deti beseda o novej knihe Petry Nagyovej-Džerengovej Kláara a mátohy. Vo štvrtok divadelné predstavenie známej rozprávky H. Ch. Andersena Malá morská panna v podaní Divadla Maska.

Milovníci cestovania môžu v piatok o 17.30 h navštíviť prezentáciu Aleny a Martina Sojkovcov, ktorá je sprievodným podujatím k výstave Ladakh, mystika severnej Indie v Piešťanskom informačnom centre.

Deťom je určená výstava Najkrajšie české a slovenské detské knihy pripravená v spolupráci s medzinárodným domom umenia pre deti Bibiana.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972