Televízna tvorba zažíva svoj zlatý vek, čoho dôkazom je množstvo úspešných seriálov, ktoré „vyzerajú ako filmy“. Preto sa festival Cinematik rozhodol nadviazať spoluprácu s HBO, v rámci ktorej budú môcť festivaloví návštevníci vidieť diela z produkcie tejto televíznej spoločnosti vrátane najnovšieho filmu The Normal Heart, nominovaného na 11 cien Emmy.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fZxR9XHS0H8[/youtube]

The Normal Heart sa odohráva v 80. rokoch 20. storočia v New Yorku a sleduje prepukajúcu krízu okolo HIV a AIDS. Homosexuálni aktivisti a sympatizanti z lekárskej obce sa snažia upozorňovať na šíriacu sa epidémiu, no spoločnosť na to nie je pripravená a existenciu choroby popiera. Film, v ktorom hrá Mark Ruffalo (Decká sú v pohode, Prekliaty ostrov), Jim Parsons (Teória veľkého tresku) alebo Julia Roberts, bol televíznymi kritikmi označený za najlepší titul roka.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ErPMW9QBUWs[/youtube]

Diváci budú môcť vidieť aj oceňovanú minisériu Mildred Piercová v réžii Todd Haynesa (Ďaleko od neba, I’m Not There) s Kate Winslet v hlavnej úlohe. Päťdielna adaptácia úspešného románu Jamesa M. Caina je zasadená do obdobia veľkej hospodárskej krízy. Hlavná hrdinka, čerstvo rozvedená žena zo strednej vrstvy, sa snaží znovu nájsť šťastie pre seba a svoje dve dcéry. Podarí sa jej otvoriť vlastnú reštauráciu, no zároveň sa stále častejšie dostáva do konfliktu do svojou ambicióznou staršou dcérou… Film získal Zlatý glóbus (Kate Winslet) a 5 cien Emmy.

Text: Tlačová správa MFF Cinematik

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972