Kultúra

Tour de Drive odštartuje v Piešťanoch

By 9. apríla 2012No Comments

V sobotu 14. apríla vystúpia v piešťanskom Kursalone anglická kapela Four Kornerz a slovenská Out of Control. Mladí muzikanti tak odštartujú „tour“, ktorá má má mať „drive“. Gospel, obsiahnutý v skladbách a prítomný v životnom postoji oboch skupín je hlavným spojovacím článkom a dôvodom, prečo sa obe kapely rozhodli pre spoločné koncerty na Tour de Drive 2012. Muzikanti chcú ľudí povzbudiť k tomu, že veriť v Boha nie je všetko, ale že podstatnejšie  je ísť do vzťahu s ním poriadne hlboko a s riadnym drive-om , naplno.
[singlepic id=27991 w=320 h=240 float=left]Kapelu Four Kornerz tvoria štyria bratia – Deji (27), TJ (25), Vidal (23) and Daniel (21), ktorých najväčšou túžbou je nechať svoju hudbu znieť vo všetkých štyroch kútoch sveta (four kornerz). Od roku 2004 produkujú neo-soul, jazz, funk, rock, R&B aj tradičné nigérijské rytmy z ich domoviny. Rozmanitosť žánrov priniesla kapele krátko po jej vstupe na hudobnú scénu, prvé vzácne ocenenie – Best Group Newcomer 2004 v Gospel Entertainment Music Award, ktorú vysielala britská televízna stanica BBC. Krátko na to získali nomináciu na Urban Music Award (každoročné odovzdávanie cien v šiestich krajinách pre Hip-Hop-ové, R & B, tanečné a soulove kapely), ktorú Four Kornerz premenili na výhru.
Prelomovým úspechom kapely bolo vydanie debutového albumu Soulectric v roku 2007. Chytľavé a rytmické piesne oslovili kritikov a vyslúžili kapele priaznivé predpovede ďalšieho hudobného rastu a úspechu. Debutový singel v štýle soulu a R&B s názvom „Clap-clap“ získal dokonca ocenenie piatich hviezdičiek, ktoré singlu udelili významné svetové hudobné magazíny.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=BddX1pJI8yQ[/youtube]

REKLAMA

[singlepic id=27992 w=400 h=300 float=right]Členmi formácie Out of Control z Prešova sú Dušan Havrilla (spev, gitara), Jany Pastirčák (klávesové nástroje), Vlado Gal (basa) a Milan Macek (bicie nástroje). Kapela produkuje zmes britského rocku, elektroniky, melanchólie a radosti. Tie dopĺňa novosť a večná pravda textov z pera známej textárky a spisovateľky Marušky Kožlejovej. Prednosťou Out of Control je aj silný, nie však excentrický pódiový prejav, ktorý dokáže upútať, zaujať a vytvoriť nezabudnuteľný koncertný zážitok. K výbornému dojmu prispievajú aj elektronické podklady, s ktorými kapela experimentuje v rámci svojej produkcie. Štyroch mladých hudobníkov v akcii môžete zažiť na prestížnych slovenských festivaloch, akými sú Lumen a Campfest alebo na kultúrnych udalostiach v rôznych slovenských mestách a kluboch. Jedným z posledných veľkých úspechov bolo celoslovenské turné v septembri 2010, na ktorom Out of Control spolupracovala s britskou alternatívnou kapelou [dweeb].

Viac informácií na www.lightoflife.sk.

Autor: inf Foto: www.fourkornerz.com

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972