Kultúra

Topfest už desiatykrát vyvrcholil koncertom skupiny Kabát a ohňostrojom

By 30. júna 2013No Comments

Tri dni, tri pódiá, sedemdesiat skupín a tisícky verných fanúšikov – to bol Topfest 2013, ktorý na
hlavnom pódiu ukončili popolnočným koncertom domáce Horkýže Slíže. Počasie nakoniec nesklamalo a napriek chladu už v posledný deň festivalu nekropili areál piešťanského letiska žiadne kvapky dažďa.

[singlepic id=44618 w=520 h=340 float=center]

 

Záverečný deň festivalu sa niesol v znamení overených festivalových skupín Tublatanka, Čechomor, či legendárnej skupiny Andyho Scotta Sweet. Vynikajúci koncert plný horúcich balkánskych hitov ponúkol svetoznámy režisér Emir Kusturica a jeho No Smoking Orchestra, neskôr narodených priviedli do varu zas americkí punkeri Anti-Flag. Jednoznačným headlinerom finálového večera však boli už po desiatykrát Pepa Vojtek a Kabát.

„Po tých rokoch som zvyknutý, že Kabát je značka, ktorá dokáže pritiahnuť ľudí na Topfest, napriek tomu som každoročne príjemne prekvapený, aký skvelý koncert ponúknu a čo je najpodstatnejšie, že ľudia sa prídu na ich koncert zabaviť a to sa každoročne deje… Asi sa nám spojením s touto skupinou podarilo za desať rokov vytvoriť taký malý fenomén,“ povedal organizátor festivalu Dušan Drobný.

Pred začiatkom jubilejného ročníka usporiadatelia avizovali, že by chceli pozvať všetky kapely, ktoré sa podieľali na rozvoji festivalu a boli pri nich už v začiatkoch. „Sme radi, že sme to dosiahli a že aj zo zahraničia sa nám tento rok podarilo dotiahnuť skvelé mená na čele s legendou Iron Maiden. Oslávili sme tak, ako sme plánovali, podľa informácii od našich lekárov, ktorí sa starali o zdravie návšetvníkov sme nezaznamenali žiadne vážnejšie úrazy a zranenia, čo nás teší najviac. Musíme sa však aj poučiť – a dodatočne sa ospravedlňujem za dhé rady pri vstupoch na Iron Maiden, mali sme dobré odporúčania na nový systém identifikačných pások, ktorý sa nám však neosvedčil a musíme sa na rok poobzerať po efektívnejšom a rýchlejšom systéme, ktorý nebude spôsobovať také problémy,“ dodal Dušan Drobný.

Dostatočná kapacita stanového mestečka, veľkokapacitné parkovacie plochy, ale aj dostatok pravidelne čistených toaliet, skvelá Fun Zóna, neprestajne fungujúci bungee jumping, let vrtuľníkom, ale aj tradičný megaohňostroj na záver – to všetko spoločne prispelo k zdarnému priebehu jubilejného Topfestu, no organizátor už v noci po koncerte Kabátu začal rozmýšľať nad rokom budúcim. „Laťka je poriadne vysoko, množstvo ďakovných emailov a odkazov do agentúry, že sme do Piešťan dotiahli Iron Maiden a tak splnili niektoré celoživotné sny nás veľmi tešia, no zároveň zaväzujú, aby ten ďalší ročník bol ešte lepší – sľubujem, že sa o to opäť pokúsime zo všetkých síl,“ odkazuje na záver Dušan Drobný.

[nggallery id=2373]

Text: Tlačová správa Foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972