Topfest ohlásil veľkého headlinera. Je ním SUM 41

Topfest ohlásil veľkého headlinera. Je ním SUM 41

28. februára 2020 Off Od PNky.sk

Sedemnásty ročník festivalu Topfest sa uskutoční koncom júna opäť v areáli Zelenej vody v Novom Meste nad Váhom. Organizátori dnes ohlásili veľkého headlinera. Je ním kapela SUM 41, na ktorej vyrástla celá generácia fanúšikov zo Slovenska.

Kanadská rocková kapela SUM 41 vznikla v roku 1996. Už v roku 2001 vydali svoj debutový album All Killer, No Filter. Najväčší úspech dosiahla kapela po vydaní singlu Fat Lip, ktorý sa umiestnil na 1. mieste v americkom rebríčku Modern Rock Tracks a dodnes patrí k najúspešnejším singlom. 

Za debutový album získala kapela SUM 41 platinovú platňu v USA, Kanade a v Spojenom kráľovstve. Zaujímavosťou je, že kapela SUM 41 na Topfeste vystupovala už v roku 2011. Organizátori však neváhali a kapelu po veľkom úspechu v minulosti pozvali aj na Topfest 2020. 

Kapela SUM 41 bola sedemkrát nominovaná na cenu Juno Awards, ktorú sa jej podarilo vyhrať dvakrát. Bola dokonca nominovaná na cenu Grammy v kategórií Best Hard Rock / Metal Performance za skladbu Blood In My Eyes, ale prehrala s kapelou Foo Fighters. 


TS