Kultúra

Topfest bude 2x väčší ako vlani

By 23. mája 2013No Comments

Hudobný festival TOPFEST aj tento rok otvorí festivalové leto na Slovensku a okrem množstva kvalitných koncertných vystúpení a sprievodného programu pripravil ešte väčší areál ako pred rokom pri jeho premiére na piešťanskom letisku. Tento rok bude rozloha festivalu až 2 milióny metrov štvorcových!

[singlepic id=32013 w=560 h=370 float=center]

Novinkou, ktorú najviac ocenia motorizovaní fanúšikovia festivalu bude veľkokapacitné parkovisko na betónovej pristávacej ploche letiska priamo v areáli festivalu, ďalšie parkovisko bude ponúkať možnosť stanovať hneď vedľa svojho auta a chýbať nebude ani možnosť parkovania v stanovom mestečku. Za symbolické 1€ dostane každý majiteľ vozidla nálepku Topfest, ktorá mu poslúži ako doklad pri vchádzaní a vychádzaní z festivalového areálu.
Prvýkrát v histórii museli organizátori riešiť aj parkovacie plochy pre autobusy, keďže z takmer celej Východnej Európy sa hlásia zájazdy fanúšikov Iron Maiden, ktoré pricestujú vlastnými autobusmi.
Organizátor Dušan Drobný: „Napriek vysokopozitívnym ohlasom minuloročného usporiadania festivalu snažili sme sa aj tento rok niektoré logistické prvky ešte vylepšiť, takže verím, že nové kvalitné parkovacie plochy priamo v areáli tomu napomôžu podobne ako ďalšie možnosti na vyžitie aj mimo všetkých troch hudobných pódií.“

Pre tých, ktorí pricestujú hromadnou dopravou bude od štvrtka do nedele opäť pripravená kyvadlová doprava s trasou: Žel.stanica – Kocka – Stanové mestečko, druhá trasa povedie priamo do areálu festivalu. Cestovné bude mať opäť symbolickú hodnotu 0,7 €.

Samozrejmosťou pre všetkých návštevníkov TOPFESTu bude aj tento rok internetové wifi pripojenie zadarmo v celom areáli festivalu, samotné heslo bude dostupné v infopokladniach.

Zdroj: TS Foto: mp

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972