Testosterón už dnes večer rozhýbe bránice v Dome umenia

Testosterón už dnes večer rozhýbe bránice v Dome umenia

16. októbra 2017 Off Od PNky.sk

Divadlo Andreja Bagara predstaví už dnes, v pondelok 16. októbra o 19.00 hodine v Dome umenia, komédiu Testosterón. Predstavenie síce neprinesie vedecky podložené informácie o tom, čo si muži myslia o ženách, ale humorným štýlom predvedie akýsi manifest mužskej prapodstaty. Komédiu z pera súčasného poľského autora Andrzeja Saramonowicza, ktorá dáva priestor pre brilantné herecké štúdie a strhujúce komediálne výkony, spracoval Peter Mankovecký. Na javisku sa predstavia napríklad Ivan Vojtek, Milan Ondrík, Juraj Ďuriš, Marcel Ochránek a Juraj Hrčka.

Svadobná oslava, na ktorej chýba nevesta! Ale prečo?… Záhada, ktorá čaká na vaše rozlúštenie. Svet žien a svet mužov. Existujú tak blízko pri sebe. Jedni bez druhých nedokážu žiť. Pôvabná komédia o ženách a mužoch. O ich tajomstvách a rozdieloch. O svetoch vzdialených, ale aj tak úzko na seba naviazaných. Koľko stačí, aby muž znenávidel ženu. Koľko stačí, aby žena opustila muža. Aké maličkosti rozhodujú o tom, že ani muži a ani ženy bez toho „druhého“ nedokážu žiť. A prežiť už vôbec nie!

Mužská ješitnosť aj hrdosť. Mužská pýcha aj malichernosti. Dôležité otázky života a smrti, ale aj banality a každodenná všednosť. Láska, erotika, partnerské súžitie. Ženská premenlivosť, nevypočítateľnosť, prefíkanosť. Ženská razantnosť aj hlúposť. Krása, šarm, um, neodolateľné majstrovstvo očariť. Každý by sa aspoň na okamih svojho života chcel stať zvodcom! Alebo skôr trofejou? Otázkou ostáva, ktorá poloha by nám viac vyhovovala. V Testosteróne si môžete vybrať!

Predstavenie trvá cca 2,5 hodiny a má prestávku, počas ktorej si môžete vo výstavných priestoroch a foyeroch prezrieť výstavu YOUNG ART SHOW 10 – medzinárodná výstava 60 mladých výtvarníkov, na vstupoch do sály sú inštalované diela výtvarníkov zo Základnej umeleckej školy Ladislava Mokrého v Topoľčanoch.

Počas prestávky sa taktiež môžete občerstviť v Art Cadé na II. poschodí kde okrem nápojov sú v ponuke i výborné zákusky domácej výroby.

Vstupné: 15 – 13 € / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk

Náš program nájdete aj na www.navstevnik.sk kde je možné si ON-LINE rezervovať lístky.
Pokladňa Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok 14.oo – 17.oo a hodinu pred podujatím. Vstupenku si môžete rezervovať aj ihneď mailom na adrese dom-umenia@piestany.sk alebo t.č. 033/2458100

 

-inf-