Connect with us

Kultúra

Tancovadlo postúpilo na celoslovenskú prehliadku Eniki beniki

Published

on

Malí folkloristi z detského folklórneho súboru Tancovadlo uspeli na krajskej prehliadke v Senici. Výsledkom je postup na celoslovenskú prehliadku Eniki beniki v Košiciach.

Detský folklórny súbor Tancovadlo, ktorý pôsobí v Piešťanoch od roku 2016 (pod pôvodným názvom Slnečnička), sa v utorok 7. mája zúčastnil krajského kola súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov Trnavského kraja “Záhorie spieva a tancuje” v Senici. Krajské kolo sa mu podarilo vyhrať a priamo postupuje do celoslovenského kola súťaže  a prehliadky detských folklórnych súborov Eniki beniki, ktoré sa uskutoční druhý júnový týždeň v Košiciach.

Piešťanskí tanečníci si postup na krajskú súťaž vybojovali pred mesiacom  na regionálnej súťažnej prehliadke súborov z okresov Trnava, Hlohovec a Piešťany v Križovanoch nad Dudváhom. 

Advertisement
Hello GPT

Úspešní chlapci pod vedením umeleckého vedúceho a tanečného pedagóga súboru Alfréda Linckeho predviedli choreografiu s názvom “Toto Vám nedarujeme”. Inšpiráciou pre ňu boli chlapčenské hry zachytené na filme Karola Plicku  z roku 1929 „Po horách, po dolách“.

Tesne pred prehliadkou v Senici absolvovali členovia Tancovadla jarné sústredenie. Víkend mali naplnený nielen tancom, ale napríklad tvorili tiež nádherné obrazy. Výsledkom investovaného úsilia je priamy postup na celoslovenskú prehliadku. 

Advertisement
Hello GPT

Ak chcete vedieť o činnosti DFS Tancovadlo viac, sledujte jeho FB stránku.

-red- Foto: DFS Tancovadlo

Advertisement
Hello GPT

 

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články