Ťahákom otvorenia kúpeľnej sezóny má byť Tublatanka

18. marca 2013 Off Od

„Dnes mám rande so svojím mestom,“ možno zaznie počas koncertu, ktorý jubilujúca kapela odohrá pri príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch. Hlavné oslavy vydania Zoborskej listiny, v ktorej je sídelný útvar s názvom Pescan prvý raz spomínaný, prebehnú počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny (OLKS).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iG97H2XODxA[/youtube]

Mená účinkujúcich, ktorí prisľúbili účasť v sprievodnom hudobnom programe, prezradila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Marta Jurčová: „Funny Fellows, Grupo Caliente, Sisa Sklovská, Richard Rikkon a na záver by to mala byť Tublatanka, ktorá si v tomto roku pripomína 30. výročie vzniku.“ Na nedeľu je podľa jej slov pozvaný Dívčí saxofonový orchestr z Luhačovic a detský folklórny súbor Fidlikanti.

Organizátori OLKS vraj kapelu Maťa Ďurindu vybrali aj preto, lebo v Piešťanoch nehrala už niekoľko rokov. „Nechceli sme volať skupiny, ktoré budú aj na iných festivaloch. Keďže tu už dávno neboli a majú aj jubileum, zhodli sme sa, že to bude Tublatanka,“ povedala Marta Jurčová.

Samospráva chystá pri príležitosti prvej písomnej zmienky aj ďalšie podujatia. V pláne je zverejnenie elektronickej verzie mestskej kroniky, ktorá zaznamenáva dianie v Piešťanoch od roku 1933 aj udeľovanie čestného občianstva ľuďom, ktorých môžu na toto ocenenie do konca marca navrhnúť občania.

Text: Martin Palkovič