Kultúra

Pri Balneologickom múzeu vybuchla sopka

By 20. mája 201321 mája, 2013No Comments

Erupcia síce nespôsobila uzatvorenie vzdušného priestoru nad piešťanským letiskom, ale deťom spravila veľkú radosť. Ukážka bola súčasťou Noci múzeí v Balneologickom múzeu, ktorá sa uskutočnila 18. mája.

[singlepic id=42973 w=5320 h=340 float=center]

 

Po celý deň prúdili do hlavnej expozície v budove Kúpeľnej dvorany desiatky návštevníkov. Múzeum sa otvorilo ľuďom a na svoje si prišli nie len deti. Nechýbali tam upozornenia „Prosíme dotýkajte sa,“ vyzývajúce najme dámy, aby si vyskúšali ľudové kroje z Piešťan a okolia.

Po prednáške riaditeľa Vladimíra Krupu o archeologických prácach si mohli deti hľadanie starovekých pokladov aj vyskúšať. Najhodnotnejším nálezom bola plastika Venuše.

REKLAMA

bike-centrum

Okrúhle výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu si návštevníci pripomenuli minikurzom písania hlaholikou. Zo znakov prvého slovanského písma vytvorili svoje meno a trpezlivejší aj priezvisko.

V stane pred múzeom skúmali skameneliny, určovali vek archeologických nálezov na základe sedimentov a dozvedeli sa, ktoré lokality v okolí Piešťan sú bohatými náleziskami.

[nggallery id=2296]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972