Kultúra

Preteky Formule 0 vyhral Petr Fiala

By 7. júla 2013No Comments

Druhýkrát po sebe putuje víťazstvo v najbezpečnejších automobilových závodoch sveta do Českej republiky. Na Vrbovských Vetroch dominoval v tomto netradičnom športe spevák z kapely Mňága a Žďorp.

[singlepic id=44883 w=520 h=340 float=center]

 

Organizátorom sa už roky darí na vrbovskom štadióne vytvárať festival s rodinnou atmosférou, kde sa každý s každým pozná a kamaráti. „Nenachodíte sa ako na Pohode, všetko tu je blízko,“ hovorí Andrej Jobus. Blízko k seba majú aj účinkujúci. Kde inde by ste videli Whiskyho na jednom pódiu s Mňága a Ždorp, Laskyho so Zónou A, Braňa Jobusa s Parou, chalanov z Chikilikitua s Karpatkými chrbátmi…

Nikde inde nezažijete ani recitovanie básne z playbacku, lov na vrbovské endemity, preteky na húpacích koňoch a preteky Formule 0. Najbezpečnejšie preteky na svete vyhral Petr Fiala, vlani sa to podarilo Michaelovi Kocábovi. Aj tento rok festival slávnostne otvorili okamžite zatvorili, aby nikto nič nezmeškal. Pán Precceda Húpací Kón prišiel na štadión vrtuľníkom, kde ho privítala jeho manželka Húpacá Kobyla z Prašníka. Novinkou bolo Vetrovarieté – prehliadka hudobnej tvorby rôznych skupín, ktorej sa zúčastnili aj Horkýže Slíže. V rámci tohto zábavného „pořadu“ bratia Jobusovci predstavili aj svoje najnovšie hudobné nástroje – miešačku a pancierovú päsť.

Pozrite si fotogalériu z tohto vydareného podujatia:

[nggallery id=2383]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bike-centrum

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972