Úvodné premietanie v obnovenom amfiteátri Prírodného kina sa uskutoční vo štvrtok 20. augusta a bude venované dobrovoľníkom, ktorý tento areál pomohli znovu oživiť. Ak patríte medzi nich a ešte ste nedostali pozvánku, kontaktujte iniciátora brigád Michala Fialu na e-mailovej adrese michal.fiala.dino@gmail.com.

Naposledy si diváci v piešťanskom Prírodnom kine užili filmovú projekciu v auguste 1997. S obnovou areálu na okraji mestského parku, za Kultúrno-spoločenským centrom Fontána, začali dobrovoľníci v januári 2015. Množstva brigád sa zúčastnilo vyše 170 ľudí. Nie na každého z nich majú organizátori slávnostného znovuotvorenia kontakt.

Napriek tomu, že úvodná projekcia naplánovaná na 20. augusta, bude poďakovaním všetkým, ktorí k obnove Prírodného kina prispeli, otvorená je aj pre širokú verejnosť. Na programe je nemá komédia Milenky starého kriminálnika, v ktorej stvárnil dve postavy legendárny Vlasta Burian.

Tím odborníkov Národného filmového archívu Praha zrealizoval technicky aj časovo náročnú rekonštrukciu filmu, ktorej výsledkom je nová, vysokokvalitná digitálna kópia. K zreštaurovanej filmovej kópii skomponovali nový hudobný sprievod členovia hudobného zoskupenia Neuvěřitelno. Toto trio hrá k premietaniu svoju nadžánrovú hudbu vždy naživo. Starý nemý film vďaka tomu ožije vo svojej originalite podobne ako dlho neprístupný amfiteáter Prírodného kina.

Mená dobrovoľníkov a názvy firiem, ktoré pomohli oživiť Prírodné kino, uverejnilo na svojej web stránke Mesto Piešťany.

Text: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972