Kultúra

Piešťany kvitnú už 900 rokov

By 3. septembra 2013No Comments

Tak znie téma jubilejného ročníka súťaže Victoria regia. Výtvory floristov z celého Slovenska sa budú týkať plynutia času a výročia prvej písomnej zmienky o našom meste.

Majstrovstvá Slovenska vo floristike začínajú už 18. septembra v galérii Fontána. Študenti záhradníckych škôl aj profesionáli budú súťažiť o priazeň odbornej poroty aranžovaním kvetov v niekoľkých kategóriách. Za úlohu dostanú znázorniť plynutie vody a času mestom Piešťany formou závesného aranžmánu. V ďalšom kole vytvoria florálnu kompozíciu do mestského parku na tému Partnerské mestá Piešťan a na záver kyticu pre jubilujúce mesto. V stredu 18. septembra sa v galérii Fontána uskutoční aj galavečer, počas ktorého vyhlásia víťazov súťaže. Verejnosť si bude môcť ich práce pozrieť v nasledujúcich dňoch.

Okrúhle výročie prvej písomnej zmienky bude zároveň ústrednou témou Kvetinového korza, ktoré sa uskutoční v sobotu 21. septembra. Pešie a skupinové alegórie sa budú prezentovať na tradičnej trase z Kúpeľného ostrova k Hudobnému pavilónu, kde 16.00 h ocenia najkrajšie z nich.

(red)

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972