Piešťanský pivovar privíta od 5. do 8. novembra vo svojich priestoroch 3. ročník festivalu brazílskej kultúry Brazil Visual. Piešťany sa tak tento rok pripoja k mestám Bratislava, Košice a Spišská Nová Ves, kde si môžu záujemcovia užiť nám menej známu juhoamerickú filmovú produkciu. V rámci programu uvidia diváci tri filmy Gray City, Rio 2096 a Chlapec a svet. Fajnšmekri môžu zabojovať v náročnom filmovom kvíze Petra Konečného a pripravený je aj zaujímavý workshop s názvom Deti a svet. 

CC_1

„Festival BRAZIL VISUAL vznikol s cieľom priblížiť Slovensku súčasnú brazílsku kinematografiu, kultúru, reálie, spoločensko-politickú situáciu a každodenný život Brazílčanov. Zároveň prináša nový pohľad na túto krajinu s cieľom búrať zaužívané klišé, spájať Brazíliu a Slovensko – komunity, mestá, umelcov a kultúrou sa snažiť napomôcť i rozvoju obchodnej spolupráce. Všetky snímky sú uvádzané v pôvodnej verzii so slovenskými titulkami s výnimkou detského filmu, ktorý je dabovaný. Oslovuje nás jedinečnosť a krása každého jazyka, zároveň sa snažíme prepojiť tieto dva jazyky a sprístupniť tak filmy širokému publiku, lusofónnej komunite, študentom portugalského jazyka či zamestnancom brazílskych firiem na Slovensku,“ píše sa o festivale na webovej stránke.

Program:
Piešťanský pivovar

5.11.2015
19:00
Film
GREY CITY (CIDADE CINZA)
Réžia: Marcelo Mesquita, Guilherme Valiengo
dokumentárny film / 2013 / 85 min.

CC_2

Máte záujem o Street Art? O umenie všeobecne? Alebo politiku? Ak ste odpovedali áno na niektorú z týchto otázok, potom Cidade Cinza je dokument, ktorý by ste mali vidieť. Prostredníctvom zábavného príbehu a jeho hlavných protagonistov (ku ktorým patria svetoznámi grafitáči Os Gemeos, Nina, a Nunca) film využíva street art ako platformu pre vykreslenie celej rady zaujímavých tém: umelecké filozofie, politickú korupciu, podivné kúzlo veľkomiest.

6.11.2015
18:00
Filmový kvíz Petra Konečného

20:00
Film
RIO 2096 – PRÍBEH O LÁSKE A HNEVE (UMA HISTÓRIA DE AMOR E FÚRIA)
Réžia: Luiz Bolognesi
animovaný film pre mládež a dospelých / 2013 / 98 min.

R1

Fascinujúci príbeh vyvracia mýty a rozpráva o láske nesmrteľného hrdinu k Janaíne. V priebehu 600 rokov hrdina prežíva štyri fázy brazílskej histórie: kolonizáciu domorodcov Európanmi, otroctvo, vojenský režim a budúcnosť, kde hrozí vojna o vodu. Bude tak naozaj vyzerať Rio de Janeiro v roku 2096? Film získal hlavnú cenu na najvýznamnejšom Medzinárodnom festivale animovaných filmov v Annecy.

8.11.2015
15:00
WORKSHOP
DETI A SVET (TVORIVÉ DIELNE)

17:00
Film
CHLAPEC A SVET (O MENINO E O MUNDO)
Réžia: Alê Abreu
animovaný film pre rodinného diváka / 2013 / 80 min.

MM6

Chlapec žije s rodinou pokojným životom na vidieku. Otec pracuje v bavlnárskom priemysle, v ktorom sa proces zberu bavlny postupne automatizuje. Keď sa otec vyberie hľadať prácu inde, chlapec ide s ním. Objavuje úžasný svet, ktorému vládnu mechanické zvieratá a podivuhodné bytosti. Detská nevinnosť ostro kontrastuje so zodpovednosťou dospelých a s bezcitnou spoločnosťou. Pohľad na moderný svet očami dieťaťa dômyselne dotvára hra s farbami, perspektívou a rôznymi animačnými technológiami.

-lt/zdroj + foto: Brasil Visual 3-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972