Kultúra

Piešťanský fotoklub medzi najlepšími na Slovensku

By 13. novembra 2012No Comments

Aj tento rok sa členovia Piešťanského fotoklubu zapojili svojou kolekciou 15 fotografií do celoslovenskej súťaže, ktorá nesie meno zakladateľa modernej fotografickej optiky Jozefa Maximiliána Petzvala. Počas vyhlásenia výsledkov Petzvalovho mapového okruh fotoklubov sa 10. novembra dozvedeli, že získali vynikajúce tretie miesto.

[singlepic id=37272 w=520 h=340 float=center]

 

Tento rok sa konalo už 18. kolo, ktorého usporiadateľom je Podpolianske osvetové stredisko Zvolen a hostiteľom bol fotoklub Granus z Brezna. Podľa stanov súťaže, každý zo zúčastnených fotoklubov pripraví a odošle do súťaže kolekciu 15 fotografií, ktoré potom kolujú medzi jednotlivými fotoklubmi Vyvrcholením je vyhlásenie výsledkov a otvorenie výstavy fotografií, pričom každý rok sa jej zhostí jeden zo súťažiacich fotoklubov.

Vernisáž a vyhlásenie výsledkov sa uskutočnili 10. novembra v priestoroch Meštianského domu Horehronského múzea. Piešťanský fotoklub obhájil svoj minuloročný výsledok a dokonca ho aj vylepšil vynikajúcim 3. miestom v konkurencii 15 fotoklubov.

Ďalší, v poradí 19. ročník Petzvalovho mapového okruhu fotoklubov začína od 15. decembra. Piešťanský fotoklub získal možnosť hostiť nový ročník súťaže, takže vyhlásenie výsledkov ako aj následná výstava sa v roku 2013 uskutoční v Piešťanoch.

Text a foto: pnfotoklub.sk

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972