V ateliéroch renesančného kaštieľa v Moravanoch nad Váhom, ktorý sa pomaly vracia ku svojej pôvodnej podobe a sláve, sa v týchto dňoch uskutočňuje maliarske sympózium mladých maliarok: Anežky Hoškovej z Prahy, Kristíny Bukovčákovej, Lucie Dovičákovej a Mikaely Mii Papp.

Medzinárodné maliarske sympóziu má svoju dlhú tradíciu už od roku 1967 a aktuálny 41. ročník sa koná po trinásťročnej nútenej pauze. Piešťanské užitočné koleso je pri tom.

Inštitút  trvalo udržateľného rozvoja a environmentalistiky, ako súčasný správca projektu a spoločnosť Magna energia a.s., ako vlastník bicyklov, poskytli štyrom maliarkam po dobu trvania sympózia možnosť výlučne používať verejnosti už dobre známe modré bicykle, a spoznávať na nich náš malebný kraj.

Na rozdiel od bežných bicyklov dostupných bezplatne na území mesta nie sú tieto bicykle tradične označené ani obrandované. To sa stalo výzvou pre ich talentované užívateľky, ktoré prisľúbili, že každá zanechá na dočasne svojom modrom bicykli individuálnu umeleckú stopu a po vernisáži projektu 1. augusta sa vrátia do stajne Piešťanského užitočného kolesa štyri originálne dizajnové kusy.

Zdroj: Tlačová správa ITUR Foto: Martina Rajčáková

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972