V piatok 5. júna podvečer sa v piešťanskej Magna gallery uskutočnila vernisáž výstavy šiat Sofie Turekovej s názvom SOF.T. Módna návrhárka z Piešťan predstavila vybrané modely z úspešných kolekcií. Vernisážou sprevádzal Bohuslav Pernecký. 

„Sofia vyrastala v prostredí nasiaknutom umením. Už ako štvorročná nastúpila do základnej umeleckej školy,” prezradil kurátor výstavy Bohuslav Pernecký. Piešťanka si neskôr zvolila Strednú umeleckú školu v Trenčíne, kde študovala odbor odevný dizajn. Neskôr študovala a tvorila v kanadskom Ontariu aj v britskom meste Saint Martins. Priznala, že napriek pôsobeniu v mnohých zahraničných mestách sú Piešťany stále jej srdcovkou a rada sa sem vracia.

V roku 2015 si Sofia Tureková odniesla palmu víťazstva v súťaži Hľadáme nové tváre módnej scény, ktorá je súčasťou Bratislavských módnych dní. Jednou z hlavných cien bola možnosť predstaviť svoju kolekciu na podujatí Slovak Fashion Night v New Yorku. Počas ďalšieho ročníka titul obhájila a jej tvorba sa opäť objavila na Bratislavských módnych dňoch jar/leto 2016.

K nahliadnutiu sú šaty a doplnky z kolekcií Ornament, Optimista, Metamorfózy a iné. Výstavu si môžete prezrieť do 4. júla.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972