Český pianista Pavel Wlosok bude predvádzať svoju virtuozitu v piatok 31. júla v priestoroch Kursalonu. Kvartet spolu s ním tvoria hudobníci Tomáš Baroš, Marián Sevčík a Ondřej Štveráček. Záujemcovia o koncert si budú môcť vypočuť originálnu Pavlovu tvorbu, ale aj ďalšie jedinečné kompozície či americké jazzové skladby.

Pavel Wlosok žije dlhodobo v USA kde na univerzite Western Carolina vedie jazzové kurzy. Svoje hudobné vzdelanie získal na ostravskom konzervatóriu, študoval tiež na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne a aj v texaskom Dentone.

„Je pravda, že byť hudobníkom – „skutočne tvorivým umelcom “ môže byť dosť ťažké, ale prináša mi to veľmi veľa. Baví ma vystupovanie na verejnosti a rád cítim výmenu energie medzi publikom a mnou. Je to mimoriadny pocit, ktorý nemôžete kúpiť za žiadne peniaze,“ vyjadruje Pavel Wlosok svoju životnú filozofiu.

Organizátorom podujatia je nezisková organizácia International jazz Piešťany, ktorej spoluzakladateľom v roku 2007 bol medzi inými aj Jozef Dodo Šošoka. Ako znie jazz v podaní Pavela Wlosoka si môžete vypočuť vo videu nižšie.

-lt-/foto:Vojtech Hank

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972