Connect with us

Aktuality

Päťdesiattri veteránov bude skrášľovať v nasledujúcich dňoch Piešťany

Published

on

Vo štvrtok 2. júna štartuje v Piešťanoch jubilejný 20. ročník stretnutia veteránov a súťaže Piešťanské Zlaté stuhy – Concours d´élégance. Prihlásený je rekordný počet 53 posádok z Česka, Kanady, Rakúska, Nemecka, Švajčiarska a Slovenska. Podujatie je vysoko hodnotené a účastníci ho porovnávajú s akciami v Taliansku a Francúzsku. Ak sa prídete pozrieť na niektorú z výstav a prezentácií budete mať možnosť vidieť autá s rokmi výroby 1896 až 1979.

O podujatí hovorí organizátor Ján Horňák:

[youtube width=“450″ height=“300″]http://www.youtube.com/watch?v=3rKAmvrVm9E[/youtube]

Program podujatia:

Štvrtok 2. jún 2011

16:00 – 17:00 h Privítanie účastníkov primátorom mesta v Kursalone.

17:00 – 18:30 h Propagačná jazda mestom a predstavenie účastníkov na Winterovej ulici.

 

Piatok 3. jún 2011

Druhý deň stretnutia začne štartom o 10,00 hod z Kúpeľného ostrova v dvoch kategóriách. Prvá kategória – automobily, ktoré pôjdu po vlastnej osi trať cca. 120 km, ktorá povedie cez Trebatice, Vrbové, Prašník, Košariská, Brezovú pod Bradlom, Prietrž, Senicu až do Slovenských liecebných kúpeľov Smrdáky, kde bude prehliadka spojená s obedom a späť do Pieštan. Druhá kategória – účastníci automobilov, ktoré z technických dôvodov nie sú schopné prejsť po vlastnej osi dĺžku celej trate, budú mať možnosť absolvovať skrátenú trať cca. 40 km alebo môžu absolvovať tú istú trať autobusom.

Po absolvovaní trate sa účastníci stretnú na pešej zóne v Pieštanoch pred reštauráciou „GRIFFON“, kde budú privítaní pohárom sektu a predstavení prítomným divákom. Po prehliadke budú automobily zaparkované na Kúpeľnom ostrove.

Časový harmonogram –

10:00 h Štart z Kúpeľného ostrova od jazierok.

11:00 – 12:00 h Bradlo

12:00 h Štart z Bradla smer Smrdáky

13:00 – 14:00 h SLK Smrdáky – výstava automobilov

14:15 h Štart zo Smrdákov smer Trnava

15:00 – 16:15 h Výstava pred Casinom Olympic v Trnave

16:15 – 16:30 h Štart z Casina Olympic smer Piešťany

17:00 h Príchod do cieľa (pešia zóna) predstavenia účastníkov pred reštauráciou Le Griffon

[youtube width=“450″ height=“300″]http://www.youtube.com/watch?v=4x7CQRmBqJs[/youtube]

 

Sobota 4. jún 2011

Účastníci stretnutia veteránov sa v sobotu zúčastnia „Otvorenia kúpeľnej sezóny“. O 10.00 hod bude slávnostné posvätenie kúpeľných prameňov a následne pôjdu automobily v sprievode z Kúpeľného ostrova cez pešiu zónu mestom Pieštany.

Vyvrcholením celého stretnutia bude „Concours d´élégance“, ktorý založil tradíciu Pieštanských zlatých stúh a uskutoční sa opäť pred hotelom Thermia Palace pri umelom osvetlení vo večerných hodinách. Medzinárodná porota vyberie najkrajšie automobily, najlepšie dobové oblečenie posádok v dvoch kategóriách – automobily vyrobené do roku 1918 a automobily vyrobené od roku 1919

Súčasne bude prebiehať aj divácka anketa o najkrajšie vozidlo s posádkou. Prehliadka bude ukončená slávnostným ohňostrojom.

Časový harmonogram –

9:15 Zoraďovanie do sprievodu od Kolonádového mosta

10:00 h Sprievod cez mesto k Domu umenia

14:00 – 19:00 h Výstava pred LD Irma

20:00 – 20:30 h Husľové trio pred hotelom Thermia Palace

20:30 – 22:30 h Concours d´élégance pred hotelom Thermia Palacae

22:30 – 23:45 h Vyhodnotenie, ohňostroj

[youtube width=“450″ height=“300″]http://www.youtube.com/watch?v=Fq8tE7mt2oQ[/youtube]

Autor: db

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články