Obľúbená výstava fotografií na sieťach v plenéri mestského parku oslávi svoje okrúhle výročie. Desiaty ročník festivalu kreatívnej fotografie sa už tradične bude konať počas uzatvárania letnej kúpeľnej sezóny, čiže súčasne s kvetinovým korzom Victoria Regia. Tento rok termín padol na sobotu 19. septembra.

Spolocna-640x427Minuloročného Park Fota, ktoré organizujú nadšenci fotografie, združení v Piešťanskom fotoklube, sa zúčastnilo 74 autorov s viac ako šesťsto dielami. Najvzdialenejším účastníkom bola americká fotografka Emily Clark, okrem nej si výstavu nenechali ujsť i autori z Nemecka, Švajčiarska a prezentovalo sa i široké okolie Počasie organizátorom prialo a prilákalo do mestského parku množstvo návštevníkov, ktorí mohli pripnutím štipca oceniť fotografiu. Na záver zúčastnení svoje drevené kolíky venovali ďalším dielam. Ocenenie si potom ako zvyčajne odniesli fotografi s najväčším počtom štipcov.

 

V kategórií detí získala prvé miesto a spolu 321 štipcov Klaudia Ivanovičová z Veľkého Orvišťa (Piešťanský fotoklub).  Medzi dospelými vyhral Vladimir Chrenko z Fotoklubu Iris Trnava s najvyšším počtom 338 štipcov, ocenenie od odbornej poroty z radov fotografov si odniesla Bratislavčanka Jana Sedláková.

 

parkfoto-red-, foto: P. Seitler, T. Hudcovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972