Connect with us

Kultúra

Ové Pictures o Hľadaní krásy v Bruseli: Bola to veľká výzva

Published

on

Dve výtvarníčky z piešťanského Ové Pictures – Michaela Čopíková a Veronika Obertová sú autorkami diel z putovnej multimediálnej výstavy Hľadanie krásy, ktorú slávnostne otvorili začiatkom júla v Bruseli ako súčasť prezentácie Slovenska počas predsedníctva v Rade Európskej únie. Podľa komentáru na FB stránke ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka ide prvú prezentáciu predsedníckej krajiny EÚ v priestoroch Parlamentária po niekoľkoročnej prestávke a prešla aj náročným výberom nezávislej komisie Európskeho parlamentu. Výstava je v centre pre návštevníkov EP prístupná pre verejnosť od 8. júla do 18. septembra 2016. Ďalšie sa budú konať v Amsterdame a Linzi.

03 laser

„Vytvoriť výstavu a vystaviť ju v bruselskom Parlamentáriu, bola pre nás veľká výzva a šanca vytvoriť niečo jedinečné,“ odpovedali v spoločnom vyjadrení pre PNKy obe autorky. Na náročnej príprave sa podľa nich podieľal celý projektový tím, ktorý bol pre výtvarníčky veľkou inšpiráciou.

Advertisement
Hello GPT

Lightbox

„Hneď od začiatku, keď nás v lete 2015 oslovila kurátorka Mária Rišková, sme vedeli, že si chceme prizvať do projektu aj ďalších tvorcov a sme veľmi radi, že Ján Šicko a Roman Mackovič a.k.a. DevKid sa na to podujali a postarali sa o interaktivitu a elektroniku celej výstavy.“ O výstavný nábytok a konštrukcie sa  zasa postaral Juraj Demovič z Plaftiku. „Na výrobnej fáze sa nakoniec ale podieľalo 15 ľudí a okrem toho sme mali team z Altamira Softworks, ktorý vytvoril pre nás web a gifgenerátor. Pracovať v takomto tíme bolo veľmi intenzívne a inšpirujúce, sú to naozaj všetko veľmi šikovní a ľudia, ktorí aj napriek nedostatku spánku, stresu a únave idú na maximum. Pracovať s takýmto týmom bola pre nás naozaj česť,“ doplnili Michaela a Veronika.

pracovny stol

01 laser

02 laser p06Flipbook_podprsenkaFlipbookydevkidSFB_team

Otvorenie v Bruseli považujú len za začiatok cesty, pretože výstava bude ďalej putovať ďalej do Amsterdamu a Linzu a začiatkom roka 2017 ju diváci budú môcť vidieť v galérii Satelit Slovenského centra dizajnu v Bratislave. „Dúfame, že to divákov poteší a že budú reagovať svojou ukážkou krásy na www.hladaniekrasy.sk,“ pozývajú autorky na zapojenie sa do projektu multimediálnej interaktívnej výstavy aj našich čitateľov.

Advertisement
Hello GPT

Zoetrop_linearZoetrope_priestorovyFlipbooky_2

-ad-, Foto výstavy: © Tomáš Werner 2016, Making of: © Ové Pictures 2016, snímka „Pracovny stol“ © DevKid 2016

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články