Kultúra

Otvorili Art Film Fest. Hercovu misiu má Emmanuelle Béart

By 17. júna 2012No Comments

V znamení pripomienok, že v živote nie sú dôležité iba peniaze, sa nieslo slávnostné otvorenie 20. ročníka Art Film Festu, ktorý sa v sobotu začal v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne.

[singlepic id=31498 w=320 h=240 float=right],,Ďakujem, že môžem na tomto festivale stretnúť ľudí, ktorí sa snažia odhaliť podstatu človeka. To jediné môžeme zanechať ďalším generáciám,“ povedal na slávnostnom otvorení svetoznámy režisér Andrej Končalovskij, ktorý si v Kursalone Kúpeľnej dvorany v Trenčianskych Tepliciach prevzal ocenenie festivalu Zlatá kamera.

Počas otváracieho ceremoniálu odovzdal zakladateľ festivalu Peter Hledík cenu Zlatá kamera aj poprednému slovenskému kameramanovi Dodovi Šimončičovi a francúzska herečka Emmanuelle Béart si prevzala plaketu ceny Hercova misia.

[singlepic id=31500 w=320 h=240 float=right]V programe Art Film Festu nechýba tohto roku sedem horúcich noviniek z nedávneho prestížneho festivalu v Cannes, ktoré si slovenskí diváci pozrú v exkluzívnej premiére. V Medzinárodnej súťaži hraných filmov bude o Modrého anjela súperiť 12 filmov, ktoré už majú na konte ocenenie zo známych festivalov Sundance, Locarno či Berlinale. O Modrého anjela pre najlepší krátky film sa bude v Medzinárodnej súťaži krátkych filmov uchádzať 37 snímok z celého sveta, vrátane nominantov na Oscara.

Čerešničkou v programe bude tematická sekcia Pri vychádzaní z kina, ktorú uvádza Art Film Fest pri príležitosti svojho 20. jubilea. Výber filmov je chválou a poctou klasickému kinu a klasickým 35 milimetrovým filmovým kotúčom, ktoré onedlho definitívne prejdú do histórie.

Na festivalových návštevníkov čaká aj bohatá hudobná nádielka. Kursalon v Trenčianskych Tepliciach bude hudbou žiť každý večer už tradične v réžii všestranného hudobníka Oskara Rózsu. Festivalové projekcie sa uskutočnia v Trenčianskych Tepliciach v Kine Prameň, Kinostane a  Kúpeľnej dvorane, v Trenčíne sa bude premietať v ArtKine Metro, v dvoch sálach Cinemaxu a Kinematografe na hlavnom trenčianskom námestí. Festival potrvá do 23. júna.

Text a foto: TS

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972