Na festivale ani tentoraz nebude chýbať americký hudobník David di Fiore. Už 15. ročník Organových dní začína v utorok 5. augusta v kostole sv. Cyrila a Metoda

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cJ-gzmGu1J4[/youtube]

Ako prvý sa so svojim umením predstaví Bogdan Narloch z Poľska. Na programe má skladby J. S. Bacha, A. Vivaldiho, M. Surzyňskiho a ďalších. O týždeň neskôr, 12. augusta zažijú milovníci organovej hudby vystúpenie Litovčanky Dalie Jatautaite, ktorá zahrá skladby F. Mendelssona – Bartholdyho a iných.

Slovák Stanislav Šurin zavíta do Domu umenia v utorok 19. augusta v doprovode poľského huslistu Mariusa Monczaka. Okrem Bacha majú na program skladby, ktoré napísali G. B. Pergolesi, F. Borowski, P. Eben, H. M. Górecki, J. Strejc.

Na tom istom mieste sa o týždeň neskôr predstaví David di Fiore, ktorý je pravidelným účinkujúcim na tomto festivale. Tentoraz zahrá skladby autorov ako sú L. Vierne, J. S. Bach, T. Susato, M. Corrette, L. Boellmann, J. M. Michel. F. A. Guilmant, N. Rawsthorne, M. E. Bossi.

Podujatie bude pokračovať 26. augusta v Kostole sv. Cyrila a Metoda vystúpením írskeho organistu Gerarda Gillena a 2. septembra ho v Dome umenia ukončí Martin Banko zo Slovenska.

Začiatok koncertov je vždy o 19.00 h.

(red)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972