Na jubilejný 10. ročník prišli podľa predpokladov tisíce ľudí. Hviezdami úvodného, štvrtkového večera sú Marky Ramone’s Blitzkrieg a Kabát.

topfest 2014 stvrtok 27

REKLAMA heaven rest

Už na poludnie 26. júna spustili organizátori festivalu Topfest takmer nepretržitú sériu koncertov. Na začiatku dostali priestor začínajúce slovenské a české kapely, ktoré hrajú prevažne rock. Večer prišli na rad mená veľmi dobre známe najmä v punkovej subkultúre – SPS a Extip. Fanúšikov pripravili na formáciu, ktorú vedie bubeník z The Ramones. Ten po smrti pôvodných členov založil zoskupenie Marky Ramone’s Blitzkrieg, hrajúce skladby jednej z najvplyvnejších punkových legiend. Samozrejme medzi nimi nechýbala ani Blitzkrieg Bop (Hey Ho! Let’s Go!).

Aktuálne návštevníci Topfestu čakajú na vystúpenie hlavnej hviezdy dnešného večera. Kabát by mali na najväčšom pódiu v strednej Európe začať hrať presne o 22.00 h.

AKTUALIZOVANÉ (27. júna o 11.30 h) : Českí rockeri potvrdili svoj výnimočný vzťah k Topfestu. Do Piešťan prišli s veľkolepou show, ktorá presiahla jeden a pol hodiny. Nechýbali v nej ohňové efekty ani tradičný ohňostroj na záver. Ten odpálili krátko pred polnocou. Kabát v jedinom tohtoročnom vystúpení na Slovensku zahrali všetky svoje známe hity, presne podľa očakávania fanúšikov – Malá dám, Víte jak to bolí, Colorado, Žizeň a lúčili sa skladbou Moderní děvče, ktorej refrén s nimi spievalo celé publikum.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972