Kultúra

Obrazom: Lúčnica dokázala, že je stále mladá

By 7. novembra 2013No Comments

Umelecký súbor Lúčnica predviedol svojim piešťanským fanúšikom galaprogram pri príležitosti 65. výročia svojho založenia. Folkloristi pod vedením prof. Štefana Nosáľa sú v Dome umenia zvyknutí na vypredanú sálu. Inak tomu nebolo ani v stredu 6. novembra.

[singlepic id=48779 w=540 h=320 float=center]

Tanečníci, hudobníci a speváci dopriali divákom skoro dvojhodinový prídel energie a radosti. Štefan Nosáľ, ktorý bol sólistom umeleckého súboru už v roku 1949 pozorne sledoval celý program z hľadiska. Napriek vysokému veku sa totiž na jeho tvorbe podieľal ako scenárista, choreograf aj režisér.

Lúčnica oslávila už 65. rokov, napriek tomu je stále mladá, aj vďaka jej nestarnúcemu umeleckému vedúcemu. Mladí ľudia, ktorých sa v súbore vystriedali už stovky, zachovávajú ľudové tradície a potešujú nimi zrak divákov po celom svete. Piešťanskému publiku predviedli svoje majstrovstvo v plnej nádhere. Mix tancov z celého Slovenska dal vyniknúť rozmanitosti našich regiónov, ak ste toto predstavenie nestihli, pozrite si časť z neho v našej fotogalérii.

Text: hp Foto: mp

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972