Mestská knižnica mesta Piešťany v  stredu 13. júla privíta vo svojich priestoroch spisovateľa, básnika a prekladateľa Jána Štrassera a jednu z najvýznamnejších osobností slovenskej politickej scény, Františka Mikloška. Spoločne predstavia najnovšiu publikáciu zo série knižných rozhovorov s názvom František Mikloško, Rozhovory o dobe a ľuďoch (Slovart, 2016).

„Porozprávame sa nielen o tom, ako to chodí v politike, ale predovšetkým o základných princípoch ľudskosti ako viera, láska a priateľstvo. Podujatie sa uskutoční v spolupráci s Rotary clubom Piešťany. Začíname presne o 18.00 hodine, všetci ste srdečne pozvaní,“ pozývajú organizátori.

 

 

František Mikloško v rozhovore s Jánom Štrasserom v knihe s podtitulom Rozhovory o dobe a ľuďoch citlivo rozpráva o osobných témach ako rodina, priateľstvá či náboženstvo. Už od vysokoškolských štúdií sa angažoval v tzv. tajnej cirkvi. Otvorene sa vyjadruje aj k politickým a spoločenským otázkam, veď dvadsať rokov bol poslancom parlamentu a ako aktívny politik sa stal priamym svedkom mnohých kľúčových udalostí v dejinách Slovenska. Hovorí o Charte 77, slovenskom samizdate, sviečkovej manifestácii, delení Československa aj mečiarizme. Spomína mnohých svojich politických partnerov i oponentov. Priamo odpovedá tiež na otázky smerujúce k cirkvi a náboženstvu.

 

-inf-, Zdroj: www.kniznica.sk, www.slovart.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972