O ceny Rádia_FM bojujú aj Teskohippies

10. januára 2012 Off Od

Do súboja o Radio_Head Awards sa tento roka zapojila aj piešťansko-vrbovská kapela Teskohippies. Prvé kolo hlasovania fanúšikov odštartovalo 9. januára a potrvá dva týždne.

[singlepic id=24200 w=320 h=240 float=left]Teskohippies súťažia o postavičky s rádiom namiesto hlavy hneď v troch kategóriách. Ich skladby Vianočná a You´re Not So Dead môžu byť singlom roka. Okrem toho majú šancu stať sa nováčikom a najlepšou koncertnou kapelou.

Radio_Head Awards sa zúčastnili už vlani, keď boli nominovaní v rovnakých kategóriách. „S víťazstvom určite nepočítame, byť účastníkmi je pre nás česť, takisto ako fakt, že sme súčasťou playlistu alternatívneho rozhlasu,“ povedal spevák a gitarista Renat Khallo. V porovnaní s inými hudobnými cenami ako Slávik alebo Aurel je podľa jeho slov rozdiel najmä v interpretoch: „Aj keď napríklad Jana Kirschner, Hex alebo Para sa zúčastňujú aj týchto súťaží. Interpreti v Radio_Head Awards sú však väčšinou alternatívne kapely hrajúce mimo mainstream.“

Rádio_FM je súčasťou Rozhlasu a televízie Slovenska a dlhodobo sa ako jediné venuje hľadaniu nových talentov v slovenskej hudbe. Hrá a prináša informácie aj o tých hudobníkoch, ktorí v iných rádiách nedostávajú žiadny priestor, podporuje koncerty a festivaly.

Okrem Teskohippies si v Rádiu_FM všimli aj ďalšiu piešťanskú kapelu Funny Faces. Ich skladby už boli v éteri, ale zatiaľ sa oficiálne nedostali do hlavnej rotácie a preto nemohli byť na Radio_Head Awards nominované.

Vypočujte si EP Looks on Fire. Na RHA sú nominované skladby Vianočná a You´re Not So Dead. Hlasovať môžete tu.

Looks On Fire EP by TESKOHIPPIES 

Text: Martin Palkovič Foto: Veronika Otepková