Kultúra

Nezávislá hudba v predvečer Dňa boja za slobodu

By 17. novembra 2011No Comments

Nápadité spojenie ošúchanej akustickej gitary, violončela a pochmúrneho hlasu – to sú Paramount Styles. Po prvýkrát zavítali na Slovensko, do piešťanskej Art Jazz Gallery 16. novembra. Predvečer Nežnej revolúcie sa ani nedal stráviť lepšie, než na koncerte sviežej nezávislej hudby.

Indie rockerom z New Yorku predskakovali indie rockeri z Trenčianskych Bohuslavíc. Joyride síce nikoho nedonútili tancovať a priestory jazzového klubu boli pre nich možno trošku stiesnené, ale napriek tomu vyvolali v publiku bujarú odozvu. Ich hudba priamo odkazuje na 60. a 70. roky, počuť v nej The Doors aj Patty Smith, jednu z jej skladieb mimochodom veľmi dobre interpretovali.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=LqAsSPzJtRA[/youtube]

Potom už nasledovala skutočná „Amerika“. Tichší zvuk akustickej gitary lídra Paramount Styles Scotta McClouda dopĺňalo violončelo, a všetky ostatné, konvenčné nástroje gitarových kapiel. Spevák, niekdajší člen Girls Against Boys v sebe nezaprel punkera. Po šeptavých folkových polohách dokázal aj poriadne zarevať. To už sa diváci zdvihli od stolov a zaplnili priestor pred pódiom. McCloud s nimi uvoľnene komunikoval a bavil nielen ich, ale aj seba a členov kapely.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=0PRtSG-Emc8[/youtube]

[nggallery id=1225]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972