Po úspešnom nultom ročníku sa na letisko vráti 1. SPS Balónová megafiesta. Organizátori sľubujú leteckú show aj spomienku na letcov I. svetovej vojny. Podujatie sa uskutoční 4. až 6. septembra.

[vimeo]http://vimeo.com/96528613[/vimeo]

Krátky dokument z minulého ročníka Balónovej megafiesty 2013

Po celú dobu svojej existencie ľudstvo skúša dobiť vzdušný priestor, a len málo ľudí vie, že história letectva sa začala letom balónom, ktorý trval iba niekoľko minút. Teraz, o dve storočia neskôr, letectvo ponúka na prepravu aj lety balónom, ktoré sú netradičným spôsobom ako si užiť pocit úplnej slobody.

Balónová megafiesta 2014 je koncipovaná ako stretnutie balónistov a nadšenov lietania z celej Európy. Na svoje si však prídu aj rodiny s deťmi. Podujatie totiž ponúka náučný a zábavný program.

V priebehu troch dní ovládne letisko široká škála atrakcií a podujatí. Hlavným lákadlom sú samozrejme lety balónom pre širokú verejnosť. Na mieste uvidíte hromadné štarty balónov, a to v ranných hodinách a neskoro večer. V sobotu, v hlavný deň, bude bohatý kultúrno-spoločenský program spojený s leteckou show.

Balónová megafiesta sa bude konať v rovnakom čase ako 8. ročník Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi, podujatie organizované Vojenským historickým ústavom. Taktiež je prepojená s Dňami národnej hrdosti, ktoré sa tento rok venujú 100. výročiu udelenia patentu Štefanovi Baničovi. Do programu sú zaradené letecké súboje lietadiel z 1. svetovej vojny.

Minulý rok to na Balónovej megafieste vyzeralo takto.

Text: ts/red

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972