Na Young Art Show sa prihlásilo skoro 80 umelcov

Na Young Art Show sa prihlásilo skoro 80 umelcov

8. októbra 2014 Off Od PNky.sk

Na siedmy ročník ojedinelého podujatia Young Art Show, ktoré predstavuje mladých začínajúcich výtvarníkov a študentov umenia sa prihlásilo až 79 umelcov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Rumunska, Ruska, Bieloruska, Indie a Pakistanu.

_CIN5208_w

REKLAMA

kia akcia

Vernisáž sa uskutočnila v prvý októbrový piatok v Dome umenia Piešťany. Slávnostný večer moderovala Diana Hágerová spolu s hlavným organizátorom a autorom myšlienky Martinom Ševčovičom. Súčasťou vernizáže bola i módna prehliadka kolekcií mladých módnych dizajnérov ako Veronika Kostková, Petra Pršová, Libor Komosný, Terézia Feňovčíková, Lucia Sládečková a absolventov odevného dizajnu na Strednej umeleckej škole v Trenčíne.  Hudobne podujatie spestrilo vystúpenie rapera Vladisa. Výstavu Young Art Show 2014, ktorá prezentuje rôzne umelecké techniky – olejomaľbu, pastel, grafiky, textilný dizajn či fotografiu, si môžete pozrieť v piešťanskom Dome umenia do 31. októbra.

_CIN4621_w

„Prvým cieľom YOUNG ART SHOW je pomôcť mladým autorom prezentovať svoju prácu. Dostať do povedomia svoju osobu a tvorbu. Výstava je spôsob, akým môžu mladí výtvarníci získať svoje publikum, komunikovať s ním. Ide o možnosť vystúpiť na scénu a odohrať svoje predstavenie,“ uvádza  organizátor podujatia a „otec“ myšlienky, mladý výtvarník z nášho regiónu, Martin Ševčovič. „ Druhým cieľom Young Art Show je edukačná činnosť. Vzbudiť záujem publika, tvoreného obyvateľmi a návštevníkmi mesta Piešťany, o výtvarné umenie. Našou veľkou snahou je získať si mladých ľudí, oboznámiť ich so súčasným výtvarným dianím, myslením a vzbudiť väčší záujem o dianie na Slovenskej, ale aj zahraničnej výtvarnej scéne.“

_CIN5383_w

Počas uplynulých ročníkov svoje diela v Piešťanoch prezentovalo spolu až 252 mladých autorov zo Slovenska, Čiech, Slovinska, Poľska, Maďarska. Okrem piešťanského podujatia sa Martinovi Ševčovičovi podarilo naše umenie vyviezť aj za hranice a zorganizovať Slovak Young Art Show  In Moscow v roku 2011 v priestoroch Slovenského Inštitútu v Moskve a v roku 2014 výstavuYoung Art Show  In Moscow v galérii Múzea súčasnej histórie Ruska. Svoje práce na nej predstavilo 20 výtvarníkov zo Slovenska a bola zároveň súčasťou Medzinárodného bienále mladého umenia v Moskve.

(Zdroj: Tlačová správa/red, Foto: Peter Čintalan )