Kultúra

Na Topfeste aj Český slávik Tomáš Klus

By 4. marca 2013No Comments

Na desiatom ročníku rockového festivalu vystúpi aktuálne najpopulárnejší český spevák, ale tiež slovenské kapely Polemic či Gladiátor.

 

Hviezda 26-ročného mladíka pôvodom z Třinca stúpa u našich západných susedov raketovou rýchlosťou. Klus sa stal ešte v roku 2009 podľa ankety Anděl hudobnej akadémie objavom roka. Jeho tretí album Racek bol v roku 2011 najpredávanejšou nahrávkou v Čechách, získal zaň diamantovú platňu. Nahrávka obsahuje aj hit Pánu Bohu do oken – podľa hlasovania poslucháčov ide o najlepšiu českú skladbu uplynulého roku.

Rastúcu popularitu potvrdil charizmatický spevák vlani v novembri, keď vyhral prestížnu anketu Český slávik a po mnohoročnej dominancii zosadil z trónu suveréna ankety, legendárneho Karla Gotta, ktorého na prvej priečke predstihol o takmer tri tisícky hlasov.

Klusove texty hovoria ľuďom z duše, aj preto ho často prezývajú „nový Karel Kryl“. Obľúbený je aj u slovenského publika, predstavil sa u nás už počas minulého leta a s veľkým úspechom aj na festivale Lodenica v Piešťanoch.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jnILHcwNqyo[/youtube]

Text: Tlačová správa/red  Foto: Mário Petlák

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972