Kultúra

Na Silvestra zahrajú kapely Slniečko a Vidiek

By 22. novembra 2012No Comments

Piešťanci sa a aj počas tohtoročného adventu môžu tešiť na tradičný nedeľný program na Námestí slobody. Primátor bude rozdávať čaj, skauti prinesú betlehemský oheň a z pódia zaznejú koledy.

[singlepic id=8942 w=520 h=340 float=center]

 

Aj umiestnenie novoročného ohňostroja zostane nezmenené. Mesto ho pripravuje v spolupráci s Auparkom, takže ľudia ho budú opäť sledovať priamo z námestia.

Už 30. novembra o 16.00 h slávnostne rozsvietia vianočný stromček na Winterovej ulici. Počas prvej adventnej nedele sa predstaví pánske vokálne sexteto Flow of Voices a s recitálom príde čestná občianka Piešťan Mária Kráľovičová. Vo štvrtok 6. decembra privítajú deti na Námestí slobody Mikuláša.

Druhá adventná nedeľa sa bude niesť v znamení festivalu Vianočné impresie, počas ktorého zaspievajú vianočné koledy členovia domáceho speváckeho zboru Coro laudamus aj ich hostia zo zahraničia. Počas tretej nedele adventného obdobia pozýva občanov na tradičný čaj primátor Remo Cicutto. S recitálom sa predstaví Adriena Bartošová a popoludnie bude moderovať herec Štefan Bučko. Na čaj sa Piešťanci môžu tešiť aj o týždeň neskôr. Skauti odovzdajú primátorovi betlehemský oheň v predvečer Štedrého dňa.

Silvestrovský program odštartuje o 21.00 h. Zahrajú kapely Slniečko a Vidiek a organizátori z Mestského kultúrneho strediska sľubujú aj tanečnú a ohňovú šou.

Na adventné obdobie je naplánovaných niekoľko ďalších kultúrnych aj športových udalostí. Ich rozpis nájdete na plagátoch a onedlho aj v našom Kalendári podujatí.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: archív

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972