Kultúra

Na Radošinské Vianoce prišlo 1600 divákov

By 28. decembra 2012No Comments

Približne 1600 divákov počas štyroch dní, v obci s menej ako 1800 obyvateľmi je určite zaujímavé číslo. Práve toľko ľudí prišlo na divadelné predstavenia počas 16 – teho ročníka tradičného decembrového kultúrneho podujatia Radošinské Vianoce organizovaného Občianskym združením Hlavina. S radosťou, vďakou i hrdosťou môžeme povedať, či napísať, že tento ročník sa nám mimoriadne vydaril. A nie iba kvôli zaujímavým číslam.


V piatok 14. decembra patrilo javisko malým hercom zo súboru Hlbočinka a ich rozprávke O princeznej ktorá hádala, až sa prehádala. Talentov je medzi nimi nemálo a tak by sme sa o budúcnosť radošinského ochotníctva možno nemuseli báť.
V sobotu sme privítali hostí pre nás najvzácnejších a najmilších – Radošinské naivné divadlo, tento krát s hrou Šťastné konce. Vynikajúce výkony Stanislava Štepku, Martina Škodu, Zuzany Kronerovej, Anikó Vargovej, Marušky Nedomovej, Svätopluka Malachovského, Mojmíra Cabana a Ladislav Hubáčka v tejto nostalgickej komédií, kde sa hľadajú staré lásky a nielen tie, si po obidvoch predstaveniach, ten úprimný záverečný potlesk postojačky naozaj zaslúžili. Nedeľa 17. decembra už patrila Divadlu Hlavina a jeho premiére Hry o láske. Úspešné predpremiéry v Dolnej Krupej a Veľkých Ripňanoch napovedali, že by najnovšia inscenácia autora a režiséra Stanislava Štepku, s hudbou Ľubice Malachovskej Čekovskej a choreografiami Kristínky Jančovičovej, mohla divákov zaujať. A stalo sa. Prvý krát v histórii Hlavina zahrala dve premiérové vystúpenia v jeden deň po sebe, bolo to namáhavé a zároveň krásne. A tak si aj Hlavina vychutnala dva mohutné „standingy“, a aj nemálo, zdá sa že úprimných slov chvály.
Nakoľko už niekoľko rokov dopyt po vstupenkách na vystúpenie RND každoročne prevyšuje ponuku, v snahe, aby sa všetkým Radošinčanom, čo majú záujem vstupenka ušla, sa vďaka ústretovosti RND podarilo ešte pridať pondelkové vystúpenie s hrou Šťastné konce. Vynikajúca srdečná atmosféra bola tou najlepšou bodkou za tohtoročnými Radošinskými Vianocami.
Mimoriadne nás v Hlavine teší, že sa v Radošine našlo okolo 40 ľudí ochotných pomôcť pri organizácií podujatia s upratovaním, vynášaním rekvizít, aranžovaním, v šatniach, či pri obsluhe. Bez nich by Radošinské Vianoce nemali tú výnimočnú atmosféru, o ktorej sa hovorí široko ďaleko, za čo im zo srdca ďakujeme. A možno sa nám niektorí z nich objavia už čoskoro aj na javisku, či pri divadelnej technike.
Radošinské Vianoce 2012 – to bolo veľa spokojných divákov, výborné herecké i spevácke výkony, krásne ľudské stretnutia. O láske to bolo nielen na javisku, ale aj mimo neho. Nemohlo byť lepšie… Už teraz sa tešíme na Radošinské Vianoce 2013, ktoré sa budú niesť v znamení osláv 50 -teho výročia vzniku Radošinského naivného divadla.

Autor: Mária Escherová Zdroj: www.hlavina.sk Ilustračné foto: M. Palkovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972