Kultúra

Na Pohode aj Peaches, Dre Skull a N.O.H.A

By 30. apríla 2013No Comments

Ďalšie silné mená pribudli do programu letného multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2013. Na trenčianskom letisku vystúpi aj speváčka a hudobníčka Merrill Beth Nisker, známa ako Peaches.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=X2hvkiuxRAE[/youtube]

Kanadská umelkyňa je obľúbená najmä v LGBT komunite pre svoje silne sexuálne podfarbené texty s gender tematikou a vyzývavé koncerty, plné sexuálnych narážok, sarkazmu, kostýmov a tanca. Peaches je však predovšetkým skvelá elektroclashová či synthpunková hudobníčka, na svojom konte má päť albumov, v roku 2010 získala Independent Music Award v kategórii Elektronický umelec roka.

„Jej extravagantnú show sme videli na festivale Sziget a odvtedy sa ju snažíme získať aj pre nás. Tento rok sa nám to konečne podarí, jej live show bude istotne patriť k tomu najvzrušujúcejšiemu, čo na trenčianskom letisku kedy hralo,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=pMuvyjDwkJc[/youtube]

K absolútnej špičke vo svojom žánri patrí aj brooklynský producent Dre Skull. Denník Guardian o ňom len prednedávnom napísal, že práve on je novým zvukom dancehallu. Jeho spolupráca s ikonou tohto štýlu Vybz Kartelom vystrelila album Kingston Story do čela hitparád, spolu s Major Lazer zase stoja aj za reinkarnáciou Snoop Dogga do nového projektu Snoop Lion. Dre Skull – to je mestská sofistikovaná odpoveď na jamajskú živelnosť.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=xi20Si3jRIo[/youtube]

Noise Of Human Art Projekt, teda skupina N.O.H. A., za ktorou stojí muzikant Philip Noha z Prahy, hrala na Bažant Pohode pred štyrmi rokmi a vtedajšia otvorená aréna burácala nadšením a vlnila sa tancom.

Na Bažant Pohode dostane veľký priestor aj domáca elektronická scéna. Predstavia sa B-Complex, Stroon, Ink Midget, Ear Drum Kru, Fallgrapp, Emonoizboyz, či excentrický Panáčik. Ďalší z elektronických producentov – Isobutan, ktorý pôsobí aj v postrockovej skupine The Ills, tentoraz vystúpi zo svojim ďalším projektom, shoegazovým Pale Clouded White.

Text: Tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972