Kultúra

Na Pohode aj kultový spisovateľ C. D. Payne

By 14. júna 2013No Comments

Na tohtoročný multikultúrny festival Bažant Pohoda prídu nielen silné osobnosti hudobnej scény, ale aj zo sveta literatúry. Návštevníci sa môžu tešiť na účasť a aj autorské čítanie kultového amerického spisovateľa C. D. Payna.

„Len ťažko by sme na Slovensku hľadali miesto s väčšou koncentráciou čitateľov, ktorí majú svoju mladosť spojenú s knihami C. D. Payna, ako je práve festival Bažant Pohoda. Sme preto veľmi radi, že sa nám podarilo zorganizovať účasť tohto autora v Literárnom stane Martinus.sk na festivale, ktorý sa preslávil svojou skvelou atmosférou. Rovnako ako knihy C. D. Payna,“ hovorí Michal Meško, spolumajiteľ kníhkupectva Martinus.sk, ktoré spoločne s organizátormi festivalu zabezpečilo aktívnu účasť svetoznámeho spisovateľa

C. D. Payne sa zapísal do povedomia miliónov čitateľov po celom svete svojou sériou kníh o Nickovi Twispovi, mimoriadne nadpriemernom tínedžerovi, ktorého ťažko skúša puberta. Napriek tomu, že sa prvé dva diely dočkali aj slovenského prekladu (Nick Twisp sa búri a Nick Twisp v putách), väčšina slovenských aj českých čitateľov vyrastala skôr na českej verzii Mládí v hajzlu. Jeho tvorba je charakteristická obrovskými dávkami humoru, ľahkosti, ale aj empatie, vďaka ktorej sa dokázal vžiť do problémov, ktoré v tínedžerskom veku zažíval asi každý z nás.

„Raz cestou na prázdniny som sa spýtal mojej priateľky Lenky Zogatovej, či nemá nejakú dobrú knihu. Podala mi Mládí v hajzlu. Toľko som sa nad knihou na dovolenke asi nenasmial. Ľahké, ale pritom parádne čítanie. C. D. Payne sa hneď zaradil medzi mojich literárnych obľúbencov. Som hrdý, že ho stretnem na našom festivale,“ hovorí Paynov fanúšik a riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „Literatúra má na našom festivale vždy silné zastúpenie, účasť C. D. Payna bude ozdobou skvelého program, ktorý zostavuje Kali Bagala.”

Text: Tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972