Na jesennú Pohodu príde Geoff Barrow z Portishead

3. júla 2012 Off Od

Ešte ani nezačala letná Pohoda a organizátori už oznámili prvé mená jej jesennej verziie. Pohoda Indoor Camping Festivalea uskutoční na konci októbra na trenčianskom výstavisku.

[singlepic id=22477 w=320 h=240 float=left]Do Trenčína sa vráti Geoff Barrow, ktorý vlani vystúpil v lete na trenčianskom letisku so svojou materskou kapelou Portishead. Podľa mnohých fanúšikov bol koncert Portishead najlepší v histórii Bažant Pohody, Barrow zase označil slovenský festival za najlepší, na akom kedy vystupoval.

Na PICF 2012 príde bristolský hudobník so svojim projektom BEAK>, v ktorom hrá s Billym Fullerom a Mattom Williamsom. Barrow, povestný svojim perfekcionalizmom sa v tomto projekte zmenil na aktívneho improvizátora, keď debutový eponymný album vytvorili aj nahrali zo svojimi spoluhráčmi za dvanásť dní zatvorení v malom bristolskom štúdiu.

Ďalším potvrdeným interpretom bude americká speváčka Maia Vidal. Maia má na konte jeden album, no pred sebou veľkú budúcnosť. Skladá príjemné pesničky, hrá na husle, akordeón, rôzne hračičky a najmä krásne spieva. „Maiu som videl tento rok v Groningene na festivale Eurosonic, jej koncert bol čarovný. Jemná hravá hudba, ktorá má veľkú silu,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „Veľmi sa tešíme aj na návrat Geoffa Barrowa. Šíri chýry o našom festivale medzi britskými hudobníkmi, veríme, že ho nadchne aj koncept festivalu so stanmi v halách.“

Tretím potvrdeným interpretom, je Francúz Woodkid, ktorý očaril bratislavské publikum počas Electronic Beats a tentoraz sa predvedie v Trenčíne. „Spevák s krásne zafarbeným hlasom a kapela postavená na zvláštne zostavenom dychovom triu (trúbka, trombón, lesný roh), klaviristovi, dvoch perkusionistoch a mašinkárovi. Nádherné piesne, majstrovsky zaranžované. Miestami sa Woodkid dotýkal romantického monumentalizmu, ale našťastie vždy v pravú chvíľu z veľkého pátosu ubral a tak to celé bolo silné, no uveriteľné.

Dohodnutí sú aj prví domáci interpreti – skupina Provisorium s Kubom Ursínym, ktorý zaspieva skladby svojho otca Deža, a stálica slovenskej scény Para.

Pohoda Indoor Camping Festival je pravdepodobne prvý festival na svete s kempovaním v halách. Minulý rok sa ho zúčastnilo okolo 1000 návštevníkov. „Rozhodujúca bola atmosféra,“ hovorí za organizátorov Katka Tomášeková. „Bola nesmierne príjemná a verím, že ľudia sa na trenčianskom výstavisku cítili dobre. Stanovanie pod strechou bolo naozaj výnimočnou skúsenosťou a podľa len pozitívnych ohlasov má tento koncept veľkú perspektívu.“