Festival Grape pomaličky napĺňa svoju kvótu zahraničných účinkujúcich. Dnes pribúda britský objav – Palma Violets.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vjit0AuZNiE[/youtube]

Začínajúca kariéra tejto mladej štvorice z Londýna sa nedá nazvať inak ako závratná. Rozbehli ju v roku 2011 kamaráti a v súčasnosti aj frontmani kapely Samuel Fryer and Chilli Jesson. Hneď prvý singel Best Of Friends sa natoľko páčil, že bol vyhlásený v ankete NME Best Track 2012 ako najlepší v danom roku.

To bol ideálny základ na prípravu debutového albumu s názvom 180, ktorý vydali vo februári 2013. Stoosemdesiatka ešte vypustila single Step Up for the Cool Cats a We Found Love a kapela následne odohrala počas leta skoro všetky zásadné festivaly. Ich mladícka drzosť, jednoduchý a surový zvuk gitár, v pozadí psychedelicky znejúci syntetizátor, to sú tromfy, ktorými si získali okamžite množstvo fanúšikov na Britských ostrovoch. Chválou nešetrí ani najvplyvnejší hudobný časopis NME, na ktorého udeľovaní cien získali v roku 2013 ocenenie Best New Band a v tomto roku nominácie na Best British Band a Best Live Band.

REKLAMA:

Monitoring_dirofilaria_pes

Ako znejú Palma Violets naživo, sa budete môcť presvedčiť v sobotu 16. augusta na piešťanskom letisku. Spolu s nimi vystúpia na festivale aj ďalší zahraniční hostia- Editors, La Roux, Bombay Bicycle Club, Klaxons, Flux Pavilion alebo Wilkinson.

Text a foto: Tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972