Na Grape zahrajú vychádzajúce hviezdy britskej gitarovej scény Palma Violets

Na Grape zahrajú vychádzajúce hviezdy britskej gitarovej scény Palma Violets

3. apríla 2014 Off Od

Festival Grape pomaličky napĺňa svoju kvótu zahraničných účinkujúcich. Dnes pribúda britský objav – Palma Violets.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vjit0AuZNiE[/youtube]

Začínajúca kariéra tejto mladej štvorice z Londýna sa nedá nazvať inak ako závratná. Rozbehli ju v roku 2011 kamaráti a v súčasnosti aj frontmani kapely Samuel Fryer and Chilli Jesson. Hneď prvý singel Best Of Friends sa natoľko páčil, že bol vyhlásený v ankete NME Best Track 2012 ako najlepší v danom roku.

To bol ideálny základ na prípravu debutového albumu s názvom 180, ktorý vydali vo februári 2013. Stoosemdesiatka ešte vypustila single Step Up for the Cool Cats a We Found Love a kapela následne odohrala počas leta skoro všetky zásadné festivaly. Ich mladícka drzosť, jednoduchý a surový zvuk gitár, v pozadí psychedelicky znejúci syntetizátor, to sú tromfy, ktorými si získali okamžite množstvo fanúšikov na Britských ostrovoch. Chválou nešetrí ani najvplyvnejší hudobný časopis NME, na ktorého udeľovaní cien získali v roku 2013 ocenenie Best New Band a v tomto roku nominácie na Best British Band a Best Live Band.

REKLAMA:

Monitoring_dirofilaria_pes

Ako znejú Palma Violets naživo, sa budete môcť presvedčiť v sobotu 16. augusta na piešťanskom letisku. Spolu s nimi vystúpia na festivale aj ďalší zahraniční hostia- Editors, La Roux, Bombay Bicycle Club, Klaxons, Flux Pavilion alebo Wilkinson.

Text a foto: Tlačová správa