Výstava fotografií v plenéri sa v sobotu 26. augusta uskutoční už pätnásty raz. Aj tento rok o víťazoch rozhodne verejnosť prostredníctvom štipcov, ktoré budú návštevníci podujatia pripínať na jednotlivé fotografie.

Začiatok je o 10.00 h, registrácia prebieha priamo na mieste. Súťažiaci môžu umiestniť svoje fotky na pripravené siete, ale musia si priniesť pomôcky na ich uchytenie.

„Kreativite sa medze nekladú a preto môžete využiť aj iné kreatívne formy umiestnenia fotografií napr. na bicykel, rebrík, žeriav. Zapojte svoju fantáziu,“ hovorí Emil Štefanka z Piešťanského fotoklubu, ktorý podujatie organizuje.

Program:
8:00 Vešanie sietí
10:00 – 13:00 – registrácia vystavujúcich autorov – pri vstupe do mestského parku
15:00 – 16:30 – hodnotenie odbornou porotou
17:00 – spočítanie štipcov
17:20 – 17:30 – spoločná foto
17:45 – 18:00 – vyhlásenie výsledkov

Tento rok kvôli pandemickej situácii bude registrácia prebiehať iba odovazdaním tašky obsahujúcej plagátik na označenie mena vystavujúceho a placky na označenie vystavujúceho. Následne budú vystavené fotky spolu s menom zdokumentované počas priebehu akcie
Štipce na hodnotenie budú visieť na špagátoch pri vstupe do parku spolu s dezinfekciou.

O 17:00 h si vystavujúci spočítajú štipce s použitím jednorázových rukavíc a dajú ich do tašky, ktorú dostali pri registrácii

Súťažnú výstavu fotografií, ako festival kreatívnej fotografie s podporou reklamných partnerov organizuje občianske združenie Piešťanský fotoklub.  Park Foto sa stalo súčasťou každoročného neoficiálneho ukončenia letnej sezóny v Piešťanoch.

Aj tento rok napriek nepriaznivým podmienkam na organizovanie akcií vynakladajú organizátori nemálo úsilia pri príprave podujatia tak, aby pre vystavujúcich fotografov i nevystavujúcu verejnosť boli vytvorené čo najlepšie prostredie s uvoľnenou a priateľskou atmosférou.

O čo ide?
V prvom rade o prezentáciu fotografickej tvorby, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii. Spätná väzba k vašej tvorbe od niekoľko tisícok návštevníkov výstavy v jeden deň.

Ako?
Vystavujúci fotografi si svoje diela inštalujú sami na vopred pripravenú sieť o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku. Inštalovať možno aj na lavičky, vlastné stojany, rebríky a pod. Kreativite pri inštalovaní sa medze nekladú.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, či čiernobiele. Potrebné sú pomôcky na zavesenie fotografií (štipce, spony, háčiky, špagáty, gumičky a pod.). Odporúčame zobrať si so sebou niečo na sedenie. Dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkovej fotovýstave na Slovensku a tento rok môžete byť aj súčasťou pokusu o zápis do knihy rekordov v počte vystavených fotografií. Načerpáte inšpiráciu a od tisícok návštevníkov môžete získať cenné odozvy na vašu tvorbu. Stretnutie s ostatnými fotografmi vám prinesie možnosť rozhovorov o fotografií.

Čo ešte?
Piešťany sú krásne mesto a počas príjemného dňa máte možnosť fotoaparátom zachytiť jeho jesenné čaro.

Hodnotenie odbornou porotou
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií. Pri účastí detí bude vyhodnotená detská kategória osobitne.

 

Zdroj: Piešťanský fotoklub

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972