Portugalský spisovateľ knižne spracoval skutočný príbeh slovenského maliara so židovským pôvodom, ktorého ukrývali jeho starí rodičia pod kuchynským drezom. Ukážku z tohto románu v cykle Večer s dobrou knihou si budete môcť vypočuť v pondelok 2. marca od 19,00 h v komunitnom centre ŽiWell.

maliar-pod-kuchynskym-stolomtitulkapress

Podujatie moderuje Pišta Vandal – spisovateľ, vydavateľ, hudobník a moderátor talkshow Obludárium Pištu Vandala. Ukážky z knihy prečítajú Bárbara Barros a Pišta Vandal, ktorý spolu s prekladateľkou Júliou Žitnou knihu Maliar pod kuchynským drezom od portugalského spisovateľa Afonsa Cruza aj predstavia.

Román je voľne založený na skutočnom príbehu – autorovi starí rodičia naozaj ukrývali počas druhej svetovej vojny slovenského maliara židovského pôvodu v kuchyni pod drezom. Cruz tak v knihe spája skutočné udalosti a spomienky svojich predkov s vlastnou fantáziou a ilustráciami a predstavuje nám život maliara Ivana Sorsa od jeho detstva v Bratislave, cez emigráciu do Ameriky až po jeho úkryt v kuchyni svojich prarodičov. Afonso Cruz je mladý objav portugalskej literatúry, za svoje dielo získal viacero významných ocenení.

Zdroj: https://www.facebook.com/events/374705236048267

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972