Behynce (časť Veľké Ripňany) budú hostiť v sobotu 21. júla multižánrový festival MAFIJA. Ide už o siedmy ročník podujatia, ktoré je zdarma pre veľkých i malých návštevníkov. Vítané sú i celé rodiny.

Účinkovať budú kapely ako Chiki liki tu-A alebo Everlong, pre deti príde porozprávať Braňo Jóbus. Vychladené pitie a super jedlo bude pripravené vo food courte, na oddychovanie je určená Chill Ville zóna s veľkým stanov a pohodlným sedením a barom. Okrem toho čaká na návštevníkov mnoho iných atrakcií a dobrej nálady. Veková kategória festivalu je od 0-99 rokov. Všetci sú vítaní.

Čo hovoria organizátori o festivale?

Festival MAFIJA funguje od roku 2011. V jeho počiatkoch sme korešpondovali s veľmi kreatívnym názvom „Behynce Fest”. Samotná myšlienka festivalu prišla akosi sama od seba, niekoľko metrov od výčapu miestnej krčmy.

V susednej dedine Veľké Ripňany už raritne vysielali festival RIP FEST a my sme im v kúte duše závideli. Potužení už len myšlienkou na náš vlastný festival a plní nápadov, sme sa teda rozhodli zorganizovať prvý festival. Celkový rozpočet prvého ročníka, ktorý sme dokázali naakumulovať bol 7€. Napriek tomu sme to dokázali, samozrejme aj s podporou miestnych občanov.

Prešlo zopár rokov a my sme už po dlhšej organizačnej stagnácii začali rozmýšľať skoro ako Miško Kaščák. Chalani, keď to už robíme, tak poriadne! Chcelo to nový názov, nové nápady a vytiahnuť festival “za uši” niekam, aspoň o bidielko vyššie.

Ako vznikla MAFIJA?
Na rok presne to bol rok 2013. Trojica večných špekulantov s víziou a kadečím čo radšej nespomeniem, začali špekulovať. Volajú sa Majo, Filip a Jaro. Koho by to napadlo, že ich napadne vyrezať si dve začiatočné písmená z mien a zalepiť ich do slova MaFiJa. Chápeme sa? Tu asi zistíte, že naozaj nie sme žiadny mafiánsky spolok ani sekta nabádajúca k praktikám vlády SR.

Festival, ako ho dnes poznáte funguje už 7 rokov. Každý rok sa snažíme vymyslieť niečo nové, zabaviť kompletne celé spektrum vekových kategórií a myslím, že sa nám to z väčšej časti vždy podarilo. Ponúkame šancu menej známym či začínajúcim kapelám prezentovať sa. Dramaturgia festivalu sa nesie v rozmanitosti hudobných žánrov od undergroundu až po mainstream. Ponúka žánre ako pop, rock, funk či čistokrvný slovenský folk.

Festival je čisto neziskový. Funguje z darov a sponzorských dotácií miestnych a podnikateľov regióna. Je ZADARMO a pokiaľ bude možné vždy aj bude. Je pre ľudí všeho-chuti. Pre každú kamarátsku dušu s chuťou na pivo a zábavu. Každoročne sa na našich vysedených laviciach stretávajú rodiny, kamaráti a fanúšikovia dobrej hudby. Na pódiových doskách hralo už vyše 30 slovenských kapiel, s ktorými si aj naďalej udržiavame priateľské vzťahy.

Tak či onak, tento rok sme tu znova. Radi uvidíme a kultúrne pohostíme každého z vás. Do skorého videnia a všetko dobré naši “festivalčania”.

S pozdravom tím MAFIJA

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972