AktualityKultúraVaše PNky

Letné kino v Dolnom Lopašove ponúkne v sobotu tri filmy

By 5. septembra 2014No Comments

Tri zaujímavé filmové projekty – Vrbovský veter, Všetky moje deti a Hrana, ponúka nielen pre mladých, mládežnícke Letné kino v Dolnom Lopašove. Na prírodný amfiteáter sa v sobotu od 20,00 h premení obecné futbalové ihrisko.

Dokument Vrbovský veter režíroval a autorsky spracoval Miro Remo ako príbeh človeka, ktorý prestal piť, aby znova začal naplno žiť. Film je o svojráznom hudobníkovi a zakladateľovi festivalu Vrbovské vetry Braňovi Jobusovi. Kedysi alkoholom „naboptnaný ch..“, dnes životnou energiou vystrelený a nabudený znova lieta. Organizuje Vetry, hrá vo viacerých vrbovských kapelách a projektoch: Karpatské chrbáty, Vrbovskí víťazi, Abusus, Vrbovské vŕby, 13-ty batalión. Sekunduje mu jeho brat Andrej, prezývaný Pán Brat. Vynálezca, moderátor, riaditeľ legendárnych pretekov Formula 0 a Dostihov na húpacích koňoch, špecializujúci sa na výrobu unikátnych hudobných nástrojov, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou ich nezameniteľného priemyselného folklóru. (www.miroremo.sk)

plagát letné kino

REKLAMA

PNKYPEGO

 

Film scenáristu a režiséra Ladislava Kaboša Všetky moje deti predstavuje charizmatického farára a muža činu, Mariána Kuffu, ktorý sa spolu so „svojimi deťmi“– bývalými väzňami, bezdomovcami a drogovo závislými, sa v roku 2010 pustil do svojej najťažšej misie. Namiesto kázania sa Kuffa snaží strhnúť Rómov vlastným príkladom a ľudským záujmom. Pomáhajú mu bývalí kriminálnici a alkoholici z komunity, ktorú pred 25 rokmi založil v Žakovciach. (www.vsetkymojedeti.eu)

Posledným projektom je Hrana – celovečerný dokumentárny film HRANA režiséra Patrika Lančariča chce byť svedectvom o krátkom, ale mimoriadne dynamickom živote jedného z najtalentovanejších slovenských hudobných skladateľov novej doby – Mareka Brezovského. Zároveň podáva správou o celej jednej generácii, ktorá dospievala v chaotickom porevolučnom období prvej polovice deväťdesiatych rokov 20. storočia. (www.beetleproduction.com)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972