Kultúra

Letecké dni sa do Piešťan vrátia v podobe Balónovej fiesty

By 23. júla 2013No Comments

Podujatie, ktoré má ambíciu zaujať podobné množstvo divákov, ako Národné letecké dni sa uskutoční 5. – 7. septembra. Na letisku sa predvedie 50 balónov z celého sveta, parašutisti aj vojenská technika.

[singlepic id=45364 w=320 h=240 float=left]„Let balónom je skutočné dobrodružstvo, romantika, adrenalín a splnený sen o lietaní. Pri pohybe na zemi človek vníma len dva rozmery, pri lete balónom vnímate úplne bezprostredne aj ten tretí – výšku a vychutnáte si pocit slobody, pohody a množstva rozprávkových výhľadov na okolitú krajinu v panorámach, ktoré uvidíte iba z balóna,“ píšu na webe podujatia jeho organizátori.

Diváci sa podľa nich môžu tešiť na hromadné štarty balónov rôznych farieb a tvarov, vrátane obrovskej kravy. Uvidia ukážky parašutizmu, tandemových zoskokov, ultraľahkých lietadiel a motorového paraglidingu. Na svoje si prídu aj modelári a žiaci základných škôl, ktorí sa každoročne zúčastňujú Dňa ozbrojených zložiek. Práve s týmto podujatím je fiesta spojená. Celkovo očakávajú na letisku až 50-tisíc návštevníkov.

Balónová megasiesta má podtitul Dni národnej hrdosti. Koná sa pod záštitou trnavského župana Tibora Mikuša, ktorý na podujatie pozval premiéra aj prezidenta. Ivan Gašparovič bol pravidelným účastníkom Národných leteckých dní, ktoré sa v Piešťanoch konali od roku 2007. Ministerstvo obrany ich po štyroch ročníkoch presunulo na letisko v Sliači. Ešte vlani sa Trnavský samosprávny kraj pokúšal dostať podujatie späť do Piešťan. Slovak international air fest bude v Sliači 31. 8. a 1. 9. 2013.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972