AktualityKultúra

Kultúrnym počinom roka má byť Egova skladba Žijeme len raz

By 15. februára 201316 februára, 2013No Comments

Jednohlasne sa na tom zhodli členovia komisie mestského zastupiteľstva a odporučili, aby bola Michalovi Strakovi udelená Cena primátora.

[singlepic id=37675 w=520 h=340 float=center]

Vyplýva to zo zápisnice, ktorú zverejnili na webe mesta. Okrem rapera Ega boli nominovaní: Stanislava Žáková s benefičným vystúpením na podporu útulku, Martin Ševčovič s 5. ročníkom výstavy Young Art Show a občianske združenie Pro Civitate s projektom Historická ulička.

Kultúrnou osobnosťou uplynulého roka sa má podľa odporúčania členov komisie stať Martin Ševčovič.

Pre Ega by to bol v krátkom čase  druhý úspech s jeho debutovým sólovým singlom. V ankete Slávik 2012 vyhral kategóriu Videoklip roka. Okrem toho má toto video na portáli YouTube takmer 22,5 milióna pozretí. Na popovo-tanečnom hite spolupracoval s Róbertom Burianom. Videoklip sa odohráva na Slnečných jazerách pri Senci.

REKLAMA

fitness sity dieta

Ceny za výnimočné aktivity v sociálnej, kultúrnej a environmentálnej oblasti udeľuje  jednotlivcom alebo organizáciám primátor mesta  Piešťany. Nominácie môže posielať verejnosť. Zaoberajú sa nimi príslušné komisie mestského zastupiteľstva, ktoré potom primátorovi predkladajú svoje návrhy na udelenie ceny.

Predsedom Komisie kultúrnej a názvoslovnej je Martin Valo, tajomníčkou Mária Golubcová a členmi Margita Galová, Kornel Duffek, Vladimír Krupa, Jana Štefečková Beňačková, Miloš Tamajka a Andrej Valentovič.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://youtu.be/lYEi_WdCTDI[/youtube]

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972