Speváčka Katka Koščová opäť vyráža na turné, séria deviatich koncertov ponesie príznačný názov “Katarína Koščová na šnúre“. Publiku v Piešťanoch sa predstaví 10. októbra na Kúpeľnom ostrove s komornou muzikantskou zostavou pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu. Na podujatí zorganizovanom Ligou proti reumatizmu prebehne odovzdávanie novinárskych cien KROK 2014, pripravená je tiež infokampaň. Podujatie bude moderovať Dado Nagy. Okrem klaviristu a spoluautora Dana Špinera sa na pódiu objavia ďalší dvaja špičkoví muzikanti a multiinštrumentalisti – harfista Michal Matejčík a na vybraných koncertoch ako špeciálny hosť aj huslista Stano Palúch.

59a

 

„Dano spolupracuje s Mišom Matejčíkom na projekte Depeche Mode covers a napadlo ho, či by sme neskúsili prearanžovať naše pesničky s harfou a vzápätí zahlásil, že by sme mali osloviť aj Stanka Palúcha, že to bude určite pekné. Veľmi sa teším na túto spoluprácu. Všetci traja patria k najlepším muzikantom na Slovensku a pre mňa je česť zdieľať s nimi rovnaký koncertný časopriestor,“ povedala o pripravovanej koncertnej šnúre Katka Koščová.

plagat nahlad

Michal Matejčík rokoch 2011 a 2012 odohral európske turné s Georgom Michaelom, predstavil sa aj ako špeciálny hosť na jednom z viedenských koncertov Depeche Mode, z ktorých repertoáru spravil harfové remixy a s týmto programom úspešne brázdi klubovú scénu. Od septembra bude pôsobiť ako sólo harfista v košickej opere.

Stano Palúch je publiku známy najmä ako virtuózny jazzový huslista z formácie Pacora Trio, či Triango. Okrem toho sa venuje komornej hudbe, world music, folku. Podieľal sa na náhravaní cca 40 albumov a v roku 2009 získal cenu nadácie Tatrabanky Mladý tvorca v kategórii Hudba.

Daniel Špiner patrí k súčasným najvyhľadávanejším slovenským klaviristom a autorom. Je súčasťou formácie Andrej Šeban band. Spolupracuje so známymi slovenskými hudobníkmi a kapelami: Martin Geišberg, Katka Knechtová, No Name, Komajota atď. Venuje sa aj experimentálnej tvorbe, jeho projekt COIMP spája v živých vystúpeniach improvizáciu v hudbe, tanci a výtvarnom umení.

15

-lt/zdroj: tlačová správa Michal Pivovar-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972