Program hudobných večerov v Kursalone osvieži tento štvrtok 19. júna bluesovo folkrockový recitál v podaní kapely 3 Drive zo Žiliny. Už od 19.00 h ponúknu Žilinčania, ktorých ste už v Piešťanoch mohli vidieť a počuť aj minulý rok aj na Country Lodenica, prierez svojou tvorbou. V prípade pekného počasia zahrajú na terase Kursalonu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LLk7YCjwFhE[/youtube]

Skupina 3Drive vznikla v roku 2004 ako folkrockové zoskupenie hudobníkov okolo lídra Igora Cvacha. Maliar, grafik, ilustrátor, dizajnér, sa v posledných rokoch realizuje aj ako hudobník a textár. Vystupuje sólovo s komorným folkovým recitálom alebo s folkrockovou skupinou 3Drive. Do svojej súčasnej pesničkárskej tvorby premieta aj „krylovský“ – spoločensko-kritický rozmer. Pred dvomi rokmi prezentoval v Piešťanoch v Magna Gallery aj svoju maliarsku tvorbu.

Po viacerých personálnych zmenách sa kapela 3 Drive ustálila na zložení: Igor Cvacho (elektroakustická gitara, fúkacia harmonika, spev), Ján „Sičko“ Sikora (elektrická gitara, spev), Jaro „Kajzo“ Kizek (basová gitara, spev), Georg Woodooowood (bicie nástroje, perkusie). 3Drive hrajú vlastný repertoár postavený na kvalitnej hudobnej interpretácii a umelecky náročnejších textoch.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CMlV3HH6bL0[/youtube]

(pr)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972