Jedna z najpopulárnejších českých skupín odohrá tento rok len dva koncerty – prvý z nich už vo štvrtok na piešťanskom letisku v rámci festivalu Topfest. Kabáti sľubujú šou, aká tu ešte nebola! Česká rocková legenda oslavuje tento rok už neuveriteľné 25. výročie na scéne a k nemu si nadelí dve koncertné porcie. Kým doma v Česku špeciálnu šou predstaví až v septembri, na Slovensku zahrá svoj jediný tohtoročný koncert u nás už 26. júna.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZE1bH3WDR0M[/youtube]

Kabáti sa na toto vystúpenie svedomito pripravujú – hoci na slovenskom rockovom festivale sú pravidelnými hosťami, tentoraz sľubujú výnimočný zážitok. Do Piešťan privezú svoj premiérový program, ktorý predstavia na veľkolepej scéne. Sekundovať im na nej bude ich hudobný hosť, dánska skupina D-A-D.

„Obrovské pódium sme objednali z Poľska. Produkcia Kabátu avizuje, že stavať sa bude asi päť dní vrátane strechy a inštalácie celej techniky. Podieľať sa na tom bude 60 technikov kapely,“ hovorí Dušan Drobný z organizačného tímu Topfestu.

Kabát svoju štvrťstoročnicu berie naozaj vážne. Celý megakoncert, ktorý otvorí  11. ročník Topfestu už v prvý deň festivalu, sa odohrá na scéne s plochou vyše 400 štvorcových metrov s veľkými LED obrazovkami a vyše 300 svetelnými zdrojmi. „Techniku do Piešťan privezie osem plne naložených kamiónov,“ dopĺňa Drobný.

Kabáti sa tak očividne snažia prekonať aj oslavy svojich 20. narodenín, na ktorých sa pred piatimi rokmi v Prahe zúčastnilo okolo 60-tisíc divákov, čo znamenalo u našich západných susedov hudobnú udalosť roka.

REKLAMA

heaven rest

Koncert na Vypichu, kde rockeri zahrajú aj tentoraz, diváckym záujmom s prehľadom prekonal aj koncerty Metallicy, Red Hot Chilli Peppers či Madonny v českej metropole.

Zrejme najúspešnejšia česká kapela súčasnosti koncertne pauzuje už od vlaňajšej jesene a po dlhšej odmlke sa pred davy priaznivcov vráti práve na Topfeste. Okrem prípravy programu pre výročný koncert sa Kabát aktuálne venuje aj nahrávaniu nového albumu, na ktorý fanúšikovia čakajú už vyše troch rokov. Vyjsť by mohol ešte v lete, hoci kapela presný dátum neuvádza.

Kto vie, či si českí rockeri pripravia v playliste ochutnávky aj z novej štúdiovky, istotou ale je, že v rámci ich megašou na piešťanskom letisku nebudú chýbať najväčšie hity.

Text: Tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972